Annenin olmadığı yerde bile anne sütü!

Anne işine geri döndüğünde ya da bebeğini bir süreliğine yalnız bırakmak zorunda kaldığında bile değerli sütüyle bebeğini besleyebilmesi mümkün.

3-1394467490682

Tüm annelerin bildiği gibi anne sütü bebek için en iyi besindir.Ne yazık ki, bebek henüz birkaç aylıkken anne işine geri dönmek zorunda kaldığında, bebeğinden ayrılacağı için pişmanlık duyar.Emzirmeyi devam ettirmek isteyen anneler, beslenme zamanlarında daima bebeğin yanında olamayacağını düşünür.

Fakat emzirmeye devam etmek için izne çıkmak zorunlu değildir.Göğüs pompaları, anne sütünü göğüsten çekerek steril kaplar içinde buzdolabında saklamaya olanak sağlar.

Bu yolla; anne işte ya da evden uzakta olsa bile, bebeğine bakan kişi yardımıyla bebeğini anne sütüyle besleyebilir.Anne, bebeğin yanında olamasa bile bebeğinin anne sütünün tüm avantajlarından faydalanmasını sağlar.

Pek çok anne göğüs pompalarının acıtacağını ya da kullanımının zor olduğunu düşündüğünden göğüs pompası kullanmaya çekinir.

Fakat manuel göğüs pompaları, ayarlanabilir baskı ve çekim şiddetiyle annenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kullanıma oldukça elverişlidir.Genellikle ilk birkaç basınçtan sonra, süt annenin göğsünden kolaylıkla akar ve hiçbir çaba harcanmasına gerek kalmaz.Böylelikle anne herhangi bir rahatsızlık hissetmez.

Sonuç olarak; her ne kadar göğüs pompası kullanımı biraz korkutucu olsa da anneye her durumda ve zorlukta bebeğini mümkün olduğunca emzirebilme imkanı sağlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir