Yemek Hazır!

Yemek hazırlamak, sevginin eyleme dönüştüğü günlük aktivitelerdendir.Fakat bunun için zaman bulmak oldukça zordur!

10-1394554727748

Bu nedenle kullanışı, kolay hazırlanışı ve tartışılamaz kalitesiyle sık sık hazır gıdalar tercih edilmektedir.

Fakat ev yapımı yemeklerin farklı bir dil olduğunu unutmayın...

Her şeyden önce tazeler; çünkü henüz yapılmış oluyorlar. Sebzeler, etler ve balıklar anne tarafından seçilir ve hemen o an pişirilir.İkinci olarak, ev yapımı yemekler, bebeğe tatları öğreten yeri doldurulamaz bir araçtır.Çünkü bebeğinizin günlük olarak doğal tatları algılamasını, farklı içerikleri öğrenmesini, renkleri ve kokuları keşfetmesini sağlar ve böylelikle kendi tercihlerini belirlemeye başlar.

Ayrıca ev yapımı yemeklerin yapısı, anne bilgisiyle ayarlanabilir: pürüzsüz ya da kremalı, daha küçük ya da daha büyük parçalar şeklinde. Bu çeşitlilik, bebeklerin farklı tatları öğrenmesini ve merakını deneyimleyerek gidermesini sağlar.Bebeğiniz için her bir tadın ve yemeğin yeni bir şey olduğunu bilerek, tüm yemeklerden bir parça bebeğe tattırmak ideal olandır.

Yıkamak, soymak, doğramak ve karıştırmak gibi adımları gerektirdiği için elbette yemek hazırlamak biraz zaman alır. Eğer yeteri kadar zaman yoksa, küçük ve kullanışlı makineler ile bu işlemleri hızlandırmak mümkündür. Böylece anne, hayal gücünü yemeklere yansıtabilir ve pek çok farklı tat yaratabilir; üstelik sadece bebek için değil, tüm aile için!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir