Her Daim Kontrol Altında

Ebeveynlerin içgüdüsel olarak çocuklarını koruma isteği, onların her anını izlemeye teşvik eder: uyku zamanlarında bile!

15-1394557603207

Derin anlayış ilişkisi, ilk aylardan itibaren farklı formlarda tıpkı hamilelikteki gibi en yüksek yoğunluğa ulaşır.

Diğer tarafta babalar, yavaş yavaş bebeğini öğrenmeye ve bebeğin günlük bakımını anlamaya başlar.Banyo ve alt değiştirme zamanı, bebeğin rahatça uyumasını sağlayan ve karşılıklı iletişim kadar önemli olan anlardandır.

Bakım ve koruma iç güdüsü; ebeveynleri bebeklerini her an izleme eğiliminde hissettirir. Bebekleriyle ilgili en küçük detayları bile kaçırmayı istemezler.

Özellikle bebekler 4. Ayına yaklaştığında ve artık kendi odasında tek başına uyuyabildiğinde, ebeveynler bebeklerini izleme ihtiyacını daha çok hisseder: uyku sırasında, uyanıklık sırasında, ağladığında ve oyun oynadığında.Uyku zamanı ise ebeveynler için bir parça korkutucu olabiliyor.Bu durum, özellikle bebeğin ilk aylarında, bebek odasından ses gelir gelmez bebeği görme, bebeğe dokunma ve güvende olduğunu bilme hisleriyle ortaya çıkıyor.

Bu nedenle, ebeveynleri çocuklarına her zaman yakın hissettirmek için, ses ve görüntü monitörleri, anne-babanın günlük işlerini hiçbir huzursuzluk hissetmeden sakin bir şekilde yapabilmesini sağlıyor.                                                    

Bunlar da ilginizi çekebilir