Bırakın bebeğiniz etrafını fethetsin!

Bebeğiniz etrafını keşfetme isteği ile, tutuk motor becerilerini geliştirir...

19-1394559112382

Ufaklığımız büyüyor; fiziksel yapısı ve koordine hareket etme becerileri güçlenip daha güvenli hale geliyor.Kendi yarattığı çevresinde hareket etmeye ve emeklemeye başlıyor.Daha sonra, en çok beklenen an olan bebeğinizin ilk adımları, bebeğinizin ilk doğum gününe yakın bir zamanda atılıyor!

Bebeğiniz için bağımsızlığın ilk adımları olan bu atılım, bebeğinizin odasını ve objelerini kendi başına keşfetmesini sağlar. Bebeğinize büyük haz veren bu süreç, aynı zamanda bebeğinizi yeni deneyimler yaşaması için de teşvik eder: masalara ve evdeki eşyalara kendisi uzanabilir, eşyaları almaya çalışabilir, koltukların ve sandalyelerin üzerine tırmanabilir.

Tüm bu girişimler, bazen başarılı bazense başarısız olarak bebeğinizin motor koordinasyonunu ve dengesini geliştirir.Ayrıca, güvenlik hassasiyetini ve özgüvenini geliştirirerek bebeğinize “büyüdüğünü” hissettirir.

Her bebeğin kendine ait bir gelişim zamanı olduğunu unutmayın ve herhangi bir kıyaslama yapmayın.Fakat biz sizlere, bu süreci takip eden ve bebeğinizin motor becerilerini geliştirecek şekilde üretilen oyuncakları tavsiye edebiliriz.Bin-git oyuncakları, ilk zamanlarda anne yardımıyla da kullanılabilirken, zamanla bağımsızbir şekilde evde ve bahçede hareket etme olanağı sağlar.Bebeğinizin itebileceği, sürebileceği, ilk adımlarını destekleyeceği ve muhtemelen favori oyuncaklarını saklayacağı yerler keşfedebileceği alanlar yaratın.

Bunlar da ilginizi çekebilir