Anne, İngilizce konuşabiliyor musun?

Günümüzün küresel ve çok dilli dünyasında, ebeveynler çocuklarına erkenden ikinci bir dil öğretme ihtiyacı hissediyor.

20-1394559393383

Çocuklara yabancı bir dil öğretmenin en iyi yolu, çeşitli sesleri, ritimleri ve tonları doğumdan itibaren dinletmekle başlar.Sürpriz bir şekilde bebeklerin sesleri hatırlayabilmesi ve ayırt edebilmesi, kelime ve cümlelerin anlamlarını kavramasından önce geliyor.İkinci bir öğrenirken de işleyiş ana dile benzer şekilde olmalıdır.

Çocukluğun erken dönemlerinde yabancı bir dili öğrenmek çok daha kolaydır.Çocuklar, ebeveynlerin asla yapamayacağı bir şekilde birkaç ayda öğrenmeye açıktır.Çünkü çabuk kavrama kabiliyeti çocukluktan sonra azalmaya başlar.

Bilindiği gibi çocuklar, farklı milliyetlerde, yeni bir dili öğrenmede hiçbir problemi olmayacak şekilde doğar.Bu şansı değerlendirebilmek için, bebeğinizin ilk günlerinden itibaren, bebeğinize hem Türkçe hem de başka bir dil öğretebilecek oyuncaklar seçmelisiniz.

Tekerlemelerin, kısa cümlelerin ve şarkıların farklı iki dilde dinlenmesi; bebeğinizin kolay,doğal ve eğlenceli bir şekilde yeni bir dile alışmasını sağlar.

Farklı ve çeşitli seslerin erken yaşta öğretilmesinin, öğrenmeyi (sadece dil öğreniminde değil) çok daha kolay ve rahat bir hale getirdiğini unutmayın.

Daha da önemlisi, birden fazla dil öğrenilmesi, çocuğun ileride kolaylıkla farklı kültürlere ve dünyaya adapte olabilmesi için oldukça gereklidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir