Bebeğinize Yakın Kalabilmek İçin Kanguru

Kangurular, bebeğinize fiziksel olarak yakın olmanıza olanak sağlarken; bebeğinizinse kendini güvende hissetmesini sağlar.

27-1394560776464

Kanguru kullanımı bebek ile annenin arasındaki fiziksel temasın uzun süre devam etmesini sağlar.Bu durum, özellikle doğumdan sonraki ilk haftalarda, anne ile bebeğin tıpkı hamilelikteki gibi yoğun bir temas içinde bulunmasını sağlar.Böylece, tam zamanında doğan ve sağlığıyla alakalı herhangi bir sıkıntı olmayan bebeklerde kangurunun hemen kullanımı, her iki taraf için de pozitif duygular yaratır.Bu duygular annenin kendine olan güvenini ve bebeğini kontrol edebilme yeteneğini sağlarken; aynı zamanda bebeğin ihtiyacı olan her şeyi karşılamasını sağlar.

Babalar içinse kangurunun kullanımı babanın bebeği daha iyi tanıyabilmesini ve aralarındaki bağı kuvvetlendirmelerini sağlar.Buradaki pozitif duygular bebeğin anne ile temasında oluşan pozitif duygularla hemen hemen benzerdir. Çünkü karşılıklı yaşanan temas hali, hem bebeğe hem de anne ve babaya aile ilişkisini aşılaması açısından önemlidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir