Güvenli Seyahat

Çocuğunuz ile birlikte yolculuk yapabilmenizin en güvenli yolu, aynı zamanda yasal bir zorunluluk olan oto koltuğu kullanımıdır.

29-1394561150839

Çocuğunuz ile birlikte yolculuk yapabilmenizin en güvenli yolu, aynı zamanda yasal bir zorunluluk olan oto koltuğu kullanımıdır. Kısa yolculuklarda, aceleniz olduğunda ve hatta çocuğunuz istemediğinde bile...

Pek çok ebeveyn, çocukları oto koltuğuna oturmak istemediğinde, kendi sürüş şekillerine güvenerek oto koltuğu kullanmaktan vazgeçer.Ancak, anne-babanın koruması; ani frenlerde, arkadan yapılan çarpışmalarda ve tehlikeli virajlarda yetersiz kalır.

En iyi korumanın bu olduğunu düşünerek çocuğunuzu kucağınızda oturtmayın.Kaza anında çocuğunuzu tutamayabilirsiniz ve bu çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

Stop the car if the child cries or needs to be nursed or changed. Do not remove the safety belts, not even temporarily, and do not remove the child from the seat. 

Çocuğunuz ağladığında, bir şeye ihtiyacı olduğunda, emzirmeniz gerektiğinde ya da altını değiştireceğinizde arabayı durdurun.Kısa süre için bile olsa emniyet kemerini açmayınız ve çocuğunuzu oto koltuğundan kaldırmayınız.

Oto koltuğu her zaman doğru bir şekilde kurulmalı ve kullanılmalıdır.Bu bilgiyi, çocuğunuzu aracına bindiren diğer tüm kişilere de aktarınız.Emniyet kemerinizi her zaman takılı tutarak, ilk iyi örnek siz olmalısınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir