Nem? Evet. Ama nasıl?

Kış aylarında bebeklerde soğuk algınlığı ve öksürük neredeyse kaçınılmazdır. Ancak evin nem oranını gözlemleyerek bu durumu kontrol altına almaya çalışıyoruz.

nem-evet-ama-nasil

Özellikle kış aylarında, çocukların günlerini geçirdiği odalarda, yalnızca temiz hava değil doğru oda sıcaklığı ve nem oranı da çocukların alerjilerden ve çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarından korunmasını sağlayarak yaşam kalitesini arttırır.

Örneğin kaloriferler nedeniyle hava çok kuru olduğunda ya da bebek kuru öksürükten dolayı rahatsızlık duyduğunda, odanın nemini arttırmak solunum yolundaki kuruluğu önlemeyi ve onları enfeksiyona daha az duyarlı hale getirmeyi sağlayacaktır.Ancak çocuğunuz alerjik bir bünyeye sahipse ve astım rahatsızlığı varsa nem oranı düşük tutulmalıdır.

But how to choose the right humidifier? Hot or cold humidifier?

Fakat doğru nemlendirici nasıl seçilmelidir? Sıcak nemlendirici mi soğuk mu?

Sıcak nemlendirici, suyun kaynaması gibi küf ve bakterileri uzaklaştırır. Özellikle soğuk havalarda uygundur çünkü mukusları nemlendirerek mukus aralarının açılmasına ve bebeğin daha iyi nefes almasına yardımcı olur.Biz daima otomatik kapanma sistemi olan cihazları tercih ediyoruz. Çocuğunuz emeklemeye ya da yürümeye başladıysa çocukların erişiminden uzak tutunuz.

Chicco Sıcak Nemlendiriciler:

Humi Essence

Humi Relax

 

Bunun yanında ultrasonik teknolojiye sahip soğuk nemlendiriciler havayı ısıtmaz ve bu nedenle özellikle küçük evler veya ayarlanamayan yüksek sıcaklığa sahip evler için uygundur.Ayrıca yaz aylarında havanın oldukça kuru olduğu coğrafik alanlar için de mükemmel çözüm sunar.Bu nemlendiriciler sessizdir ve uyku sırasında rahatsız etmez. Eğer çocuklar yanlışlıkla dokunabilecek kadar büyükse günlük kullanım için güvenli ve uygundur.Fakat su deposunun hijyeni oldukça önemlidir.

Chicco Soğuk Nemlendiriciler:

Humi3

Comfort Neb

 

Bunlar da ilginizi çekebilir