Bakım ve Koruma

Bebekler ve Çocuklar için Güneşten Koruma Yöntemleri: Doğru korumayı seçin

Bebekler ve Çocuklar Neden Güneşten Korunmalı, Korunma Yöntemleri Neler?

mamá-y-bebé-en-la-naturaleza

Güneşin altında etkili koruma

Çocuğunuzun cildi ve gözleri güneş ışığına karşı çok hassastır. Çocuklar kremler, şapkalar ve gözlüklerle iyice korunmalıdır.

Güneş ve çocuklar: doğrudan ışınlara ve yansımalara dikkat

İlk yıllarda çocuğunuz güneş ışığına, özellikle ultraviyole ışığa karşı çok hassastır. Bebeklerde ve çocuklarda cilt, mercek ve retina gelişmekte ve bu nedenle sadece doğrudan ışığa değil, aynı zamanda yansıyan ışığa da daha duyarlıdır; aslında güneş ışınlarının daha derine nüfuz edebilir ve yetişkinlere göre ışığı daha az filtreleyebilirler.

Bebek güneş kremleri, şapkalar, güneş gözlükleri: en önemli şey korumadır

Yenidoğan döneminde görme hala gelişir durumdadır. Bu aşamada bebek, gerçek dünyayı ışık ve renk nüansları ile bozulmadan görmelidir. Şapka en iyi korumadır. Bir yaşına gelir gelmez, alerji durumlarına karşı gözleri polen, tozdan ve ışıktan koruyan güneş gözlükleri takılabilir.

Bebek güneş kremi ve bebek güneş gözlükleri: her şeyden önce kalite

İster sprey, losyon veya süt olsun, ihtiyacınıza en uygun bebek güneş kremini seçin.

En önemlisi, yüksek kaliteli ve yüksek korumalı olmalarıdır. Çocuklar için güneş gözlüğü seçiminde de kalite esastır. Çerçeve ve lens hem travmaya hem de darbeye dayanıklı olmalı ve aynı zamanda genç kullanıcıların hassas yüzüne  uyum sağlamak için yumuşak ve esnek malzemelere sahip olmalıdır. Özellikle lens, görüntüleri deforme etmeden hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı tam koruma sağlamalıdır.

Çocuğunuzun güneş korumasına alışmasına nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Çocuğunuzu Chicco güneş kremi sürmeye ve güneş gözlüğü takmaya nasıl ikna edersiniz?  Bu alışkanlıkları öncelikle siz benimseyin, çocuğunuz mutlu olacak ve sizi taklit etmek isteyecektir. En uygun gözlük nasıl seçilir? Çocuğunuzu gözlük seçimine dahil etmek önemlidir, ancak daha fazla koruma sağlaması için özellikle yumuşak dokulu, esnek ve çizilmeye  karşı dayanıklı olması gereken modele karar vermek anne ve babaya kalmıştır.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı