Bakım ve Koruma

Soluduğumuz hava

Minikleri alerjilerden ve solunumla ilgili hastalıklardan korumak için, evin içi de dahil olmak üzere soludukları havaya dikkat etmek çok önemlidir. İşte evde ve çocuk odasında sağlıklı bir hava olduğundan emin olmanız için birkaç küçük ipucu.

aria-che-respiriamo

Çocuğun refahını sağlamak ve temiz bir hava soluması için çevre kirliliği ve trafiğe dikkat edilmesi gerektiği kadar evin içinde soluduğu havaya da önem verilmesi gerekiyor. 

Evdeki temiz hava, miniklerin uyku kalitesini arttırdığı ve günlük yeme düzenlerini geliştirdiği gibi, onları alerjileri ve solunum yolları hastalıklarına karşı da korur

Havayı neler kirletir ve alerji sebepleri nelerdir?

Özellikle hava sirkülasyonunun olmadığı kapalı alanlarda, kirletici maddeler ( toz ve pislik), alerjenler ( polen, hayvan tüyü, toz) ve mikroorganizmalar ( mantar, küf ve bakteri) oluşabilir.

Bu elementler, özellikle okul dönemi öncesi, çocuklarda giderek artan birçok alerjik reaksiyona ve solunum sistemi hastalıklarına sebep olabilir.

Bağışıklık sistemi henüz tam olarak gelişmemiş olan çocuklar için, kapalı alanlarda zararlı maddelerin yoğunluğunu azaltmak çok önemlidir.

Sağlıklı bir havayı nasıl sağlarsınız?

Öncelikle, en önemlisi bebeğin yaşadığı çevredeki nem ve sıcaklık değerlerini gözlemlemektir.

Yaklaşık %50-55 oranında nem, çevredeki toz taneciklerinin yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olur . Eğer çocuğunuzun alerjisi varsa, nem oranının yaklaşık olarak %35-50 aralığında tutulması tavsiye edilir. Bebeğinizin nezle olması durumunda ise, çevrenin nem oranı artar.

Evde güvenli bir hava sahası sağlamak için, aşağıdaki temel hijyen kurallarını takip etmek de önemlidir.

- günde birkaç kez odaları havalandırın;

- odaları fazla ısıtmayın;

- çocukları pasif dumana maruz bırakmayın;

- bebeğinizin, toz biriktirebilecek oyuncak ve objelerle temasta olmasından kaçının;

- Miniğiniz hiçbir alerjik reaksiyon göstermese de, tozlara karşı minder ve yastıklarda koruyucu kılıflar kullanın.

Bu küçük ipuçları, alerjenleri azaltmaya, evin içindeki ve bebek odasındaki hava kalitesini arttırmaya ve bebeklerin refahını arttırmaya yardımcı olabilir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı