Dış Mekan

Bebeği Kucakta Taşıma: Kanguru Ana Kucağı

Bebeğin kanguru ile taşınması, bebeğin büyümesine yardımcı olan sıcak bir kucaklamadır. Yenidoğanlarda, anne ile yakın temas temel bir ihtiyaçtır, duygusal ve bilişsel gelişimin desteklenmesine yardımcı olur.

easyfit-ergonomic-baby-carrier-2

En başından itibaren güçlü bir bağ, güven ve güvenlik hissini garanti eder
 
Dokuz ay boyunca bebeğiniz sizinle birlikte yaşar. Artık vücudunuzun içinde olmasa da, fiziksel olarak yakın olduğunuzu bilmeli, kendini rahat ve korunmuş hissetmelidir. Sizinle yakın temas kurmak, bebeğinizin huzurlu ve mutlu bir şekilde büyümesine yardımcı olarak, bağımsız ve esnek bir yetişkin olması için sağlam temeller atar.

Anne bebek arasındaki bağ, her ikisi için de önemlidir

Yenidoğanlarda; öğrenme, strese uyum sağlama ve tepki verme yeteneğinden sorumlu beyin alanlarının doğru gelişimini desteklemek için anne ile yakın temas esastır. Anneler için de bu yakınlık bebeklerine ait empati ve kaygı kontrolü bakımından sorumlu devreleri tetikler.

Hayatın ilk günlerinden itibaren kucaklanmış ve korunmuş hisseden bebek

Anne ve çocuk arasındaki bağ doğal olarak gelişir ve bebeğinizi kanguruyla taşıma alışkanlığı bunu geliştirmeye hizmet eder. Bebeği kanguruyla taşıma sadece çocuğun duygusal ve bilişsel gelişimini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda doğru fiziksel gelişimi de destekler.

Bebeği kucakta taşımakla, bebeğin duruşu doğal ve fizyolojik kalır

Bebeği kanguru ana kucağıyla taşımanın temel nedenleri nelerdir? Bebeği annenin vücuduna mükemmel bir şekilde saran uygun bir kanguru, sadece sarılmayı ve sürekli teması desteklemekle kalmaz, aynı zamanda bebeğin kalçalarının düzgün gelişimini de sağlar, sırtını destekler, boynunu ve başını doğru pozisyonda tutar ve hava yollarını açık bırakır .

 

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı