Dış Mekan

Yenidoğanınız için Doğru 3'ü 1 arada Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Mükemmel 3'ü 1 arada bebek arabasını seçmenize yardımcı olacak faydalı tavsiyeler

come scegliere il seggiolino auto

3'ü 1 arada modüler sistem, doğumdan üç yaşına kadar bebeğin tüm ulaşım ihtiyaçlarına ideal bir cevaptır. 3'ü 1 arada set, farklı birleştirme elemanlarından oluşur: tekerlekli bir çerçeve, bir bebek arabasına, bir bebek arabası koltuğuna veya bir araba koltuğuna takılabilir, böylece her biri farklı durumlarda kullanıma uygun üç farklı konfigürasyon sunar. Anne ve babanın ihtiyaçları için en iyi modelin nasıl seçileceğini, hangi konfigürasyonun kullanılacağını ve çocuğun yaşı ve ihtiyaçları ve bebek arabasının nasıl kullanılacağı göz önüne alındığında hangi tavsiyelerin akılda tutulması gerektiğini görelim.

Yenidoğan Bebek İçin 3'ü 1 Arada Bebek Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru kararları verebilmek için öncelikle anne ve babanın ihtiyaçlarını net bir şekilde anlamamız gerekir. Bazı temel sorular sorarak başlayabiliriz:

●      Nerede yaşıyoruz? Şehirde mi, kırsalda mı?

●      3'ü 1 arada bebek arabası kullanılmadığında, bir dairede veya zemin katta nerede bırakılacak? Asansör var mı?

●      Günlük olarak nasıl hareket etmeyi planlıyoruz? Arabayla, toplu taşıma araçlarıyla veya yürüyerek ve tipik rotamız neye benzeyecek?

●      Araba ile seyahat edersek, sık sık kısa yolculuklar mı yoksa seyrek uzun yolculuklar mı yapacağız?

●      Hangi arabamız var ve özellikle bagaj ne kadar büyük?

●      Bebek arabasını kullanan tek kişi biz miyiz yoksa büyükanne ve büyükbaba, bebek bakıcısı veya başkaları da kullanacak mı?

Bunlar, ebeveynleri ihtiyaçları ve bebeklerinin ihtiyaçları için mükemmel modüler sisteme yönlendirmeye yardımcı olacak temel hususlardır.

Bebek Arabası Ne Zaman Kullanılır?

“Puset" konfigürasyonu, başlangıçta bir bebekle dolaşmak için kesinlikle en iyi çözüm olacaktır. Bunun nedeni, özellikle evden uzun süre ayrılıyorsanız, bebeğin başlangıçta en iyi pozisyon olan uzanmaya devam edebilmesidir.

Bebek arabası nasıl seçilir?

Bebek arabası konfigürasyonu genellikle ilk birkaç ay boyunca kullanılmasa da, çerçeve (bebek arabasının tekerleklere sahip kısmı) ve koltuk modelin seçiminde önemli bir rol oynamaktadır: sonuçta, çerçeve yük taşıyıcı yapıdır ve aşağıdaki gibi temel özelliklerden sorumludur bebek arabasının genel ayak izinin yanı sıra, çerçeveye takılan koltuk uzun süre kullanılırken, kapatılması ve manevra yapması ne kadar kolay.

İşte bazı önemli hususlar:

●      Şehirde hareket ederken ağırlık ve manevra kabiliyeti özellikle önemlidir.

●      Katlandığında küçük bir boyut ve tek elle katlama mekanizması, örneğin Best Friend Pro, arabayı büyükanne ve büyükbabalara veya bebek bakıcısına gitmek için sık sık kullanırsanız hayatı kolaylaştırır.

●      Duo Urban Pro gibi bebek arabalarının sunduğu büyük tekerlekler ve süspansiyonlar, dengesiz arazide hareket ederken veya kırsal alanda yürüyüş yaparken harikadır.

Önemli olabilecek bir diğer faktör ise, Alysia, Best Friend Pro ve Best Friend Plus 3'ü 1 arada setler tarafından sunulan bir özellik olan koltuğu tersine çevirme seçeneğidir. Bu şekilde, bebek arabası konfigürasyonunu geride bıraktıktan sonra bile bebeği anneye dönük tutabilir ve bebeğe her zaman annenin yüzünü görebilmenin güvencesini verebilirsiniz. Bebek arabası konfigürasyonunu doğumdan itibaren kullanmaya karar verirseniz – tabii ki 0 aydan itibaren kullanım için tip onaylı olmalıdır - yenidoğanın ilk dönemden sonra kısmen yükseltilmiş pozisyona geçmeden önce düz bir şekilde uzanabilmesi için sırtlığı yaslamanız gerekir.

Yenidoğan Araba Koltukları

Seçilen 3'ü 1 arada modele bağlı olarak, yapılandırma, Isofıx sistemini veya aracın emniyet kemerlerini kurulum için kullanan yenidoğanlar için bir araba koltuğu içerebilir. Isofıx oto koltukları, 2013 yılından beri yürürlükte olan I-Size yönetmeliğine uygundur ve yanlış kurulum riskini büyük ölçüde azaltan Isofıx sisteminin kullanılmasını gerektirir. Güvenlik standartlarını yükseltme çabasının bir parçası olarak, I-Size yönetmeliği, tip onayı verilmeden önce çarpışma testleri sırasında karşılanması gereken özel teknik gereklilikleri getirmektedir, bunlar yanal darbeyi simüle etmektedir: sonuç, baş ve boynun yanal darbeye nasıl tepki verdiğine olan ilginin artmasıdır, ki bu istatistiksel olarak daha sıktır. Bu, araba koltuğunun tasarımını iyileştirmeye yardımcı olur ve bebeğin vücudunun savunmasız kısımları için daha fazla koruma sağlar.

Arabada yolculuk: araba koltuğu mu, portbebe mi?

Araba ile seyahat ederken hangi sistem kullanılmalıdır? Hangisi daha iyi bir portbebe veya araba koltuğu? Genel olarak konuşursak, bebeğin duruşu düzenli nefes almayı sağlamak için baş için stabilite ve vücudun doğru eğimini sağlamalıdır. Bebeğin tüm vücudunun iyi durumda olmasını sağlamak için özel dikkat gösterilmelidir. Araç manevra yaparken bebeğin yuvarlanmasına veya duruşunu değiştirmesine neden olabilecek boşluklar olmadan pozisyon sabit ve korunmalıdır. Baştan itibaren bir araba koltuğu kullanmayı planlıyorsanız, baş ve gövde için iyi bir redüktör yastığı içeren bir koltuk seçmelisiniz. Çerçeve artı araba koltuğu konfigürasyonu, arabaya sık sık girip çıkarken bebeği rahatsız etmemek için yararlı olabilir. İlk dönem boyunca, bebeğin mümkünse anne, baba, büyükanne veya büyükbaba veya bir arkadaş veya akraba eşliğinde arka koltukta seyahat etmesini sağlayın. Uzun yolculuklar yapıyorsanız, özellikle bir araba koltuğu kullanıyorsanız, bebeği beslemek, bebek bezini değiştirmek veya ona bir mola vermek için duraklar planlayın.

Özellikle çok küçük bebekler (prematüre doğan veya düşük doğum ağırlıklı veya azalmış kas tonusu olan bebekler) için araba koltukları üzerinde portbebe tercih edilmelidir, çünkü bu bebeğin yatmasına izin verir, ki bu kesinlikle bu durumlarda en iyi pozisyondur. Satın aldığınız 3'ü 1 arada bebek arabası, 2 veya 3 noktalı tutma sistemine sahip sert bir portbebe içeriyorsa, portbebarka koltuktaki emniyet kemerlerine sabitlemek için özel bağlantılar kullanılabileceğinden, arabada seyahat etmek için kullanılabilir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı