Emzirme veya Biberonla Besleme

Biberonla Anne Sütü Vermek Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bebeğinizi anne sütü ile beslemeye nasıl devam edeceğinize dair ipuçları

biberon-allattamento-artificiale

Yenidoğan Beslenmede Biberon Kullanımı

Annelerin doğumdan birkaç ay sonra bebeklerini evde bırakmak zorunda kalıp işe dönmeleri giderek yaygınlaşmaktadır. Bebeğinizi evde bırakmak zorunda kalmanın anlaşılır endişesine ek olarak, her zaman hazır bulunmanın imkansızlığı göz önüne alındığında, emzirmeyi bırakmak zorunda kalma korkusu da vardır. Aslında, işe döndüğünüzde bile emzirmeye devam etmek mümkündür.

Değerli Bir Yardımcı: Manuel veya Elektrikli Göğüs Pompası

Göğüs pompası yardımı ile anne sütü steril bir kapta toplanıp buzdolabında veya dondurucuda saklanabilir. Bu, bebeğinizin siz işteyken veya ev dışındayken bile biberon kullanarak anne sütü ile beslenmeye devam etmesini sağlar. Siz orada olmasanız bile bebeğiniz sütünüzün tüm faydalarından yararlanmaya devam edecektir.

Karma Besleme Düzeninde Biberon Seçimi

Karma beslemeyi tercih ederken, özellikle yaşamın ilk birkaç ayında, mümkün olduğunca emzirmeyi taklit eden bir biberon türü kullanmanız tavsiye edilir, böylece bebeğinizin memeye geri dönmesinde sorun yaşamaması için doğallığa benzer bir tutuş sağlar. İlk birkaç ay için geniş açılı emziğe sahip bir biberon seçmek, biberon sütle dolu kalırken dudağın (meme gibi) dinlenebileceği geniş bir yüzey sağlamak için iyi bir fikirdir.

Biberonla Besleme Pozisyonu Nasıl Olmalı?

Biberonla besleme için doğru yerin ve pozisyonun seçimi önemli bir rol oynar.

Ortam sakin ve rahat olmalıdır. Doğru pozisyon için, kolunuzu bebeğin etrafına koymanızı, başı katlanmış dirseğinizin içinde duracak şekilde ve vücudun geri kalanına göre hafifçe kaldırılmış şekilde yarı oturmuş bir pozisyonda olmasını öneririz.

Biberonda Kalan Süt Ne Yapılmalı?

Bebeğiniz emzirme sırasında biberonunu bitirmezse, bir dahaki sefere saklanamaz. Tekrar ısıtılmış süt en fazla 1 veya 2 saat içerisinde tüketilmelidir; Bu süreden sonra süt tekrar bebeğe verilmemelidir. Bu nedenle anne sütünü küçük miktarlarda saklamak ve israfı önlemek için sadece ihtiyacınız olanı kullanmak en iyisidir.

Son olarak, kullanmadan sonra biberonu yıkamayı ve sterilize etmeyi unutmayınız.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı