Emzirme veya Biberonla Besleme

Bebeklerin Biberonla Beslenmesi ve Avantajları

Bebekler biberonla beslenirken de, emzirme sürecinde olduğu gibi anne dokunuşu ve sevgisinin keyfini çıkarabilir.

biberon-allattamento-artificiale

Biberonla beslenmeye erken geçiş yapmak, özellikle bunun bir seçim değil bir zorunluluk olduğu durumlarda, anne tarafından bebeğin bakımı ile ilgili bir eksiklik olarak görülmemeli.

Önemli olan tek şey, bebeğin beslenmesi, her zaman ve her koşulda sevildiğini hissetmesidir. Bu yüzden, biberonla beslenme, hem annenin hem de bebeğin bu samimi olaydan keyif almasını sağlayarak, emzirme ile aynı şekilde gerçekleşmeli.

Sakin ve huzurlu bir an

Beslenme sırasında ortam sakin ve rahat olmalı, doğrudan göğüsten emzirme olmadığında da minikler annelerin dokunuşunu ve sevgisini hisssedebilmeli.  

Beslenme zamanı duyguların muhteşem birleşimini; iletişim duygusunu, sevgi ve şefkati çağrıştırır. Emzirmede olduğu gibi, biberonla beslenme için de, karışıklık, ses ve dikkat dağıtıcı ortamlardan uzakta, birbirinizle bağ kurabileceğiniz huzurlu bir an yaratmanız çok önemli. 

Babayı dahil etmek

Biberonla beslenme, babaları bu önemli ritüele direkt olarak dahil edebilme avantajı sağlar.

Aslında, doğumdan sonraki ilk birkaç haftadan sonra, babalar da bebeği biberonla beslemenin heyecanını deneyimleyebilirler. Bu, baba ve bebeğin birbirlerini daha iyi tanımalarına ve yakınlaşmalarına yardımcı olur.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı