Emzirme veya Biberonla Besleme

Biberonla Beslenme: Doğru Pozisyon ve Temizlik

Anne sütü, hayatının ilk döneminde bebeğiniz için en iyi ve en eksiksiz besindir. Bebeğinizin ihtiyacı olan her şeyi içerir ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından 6 aya kadar tek gıda olarak tavsiye edilir. Bununla birlikte, annenin sütünü pompalaması veya bebek maması kullanması gerektiği, örneğin bebeğin emme zorluğu veya annenin işe geri dönmesi gerektiği durumlar olabilir. Bu durumlarda, biberonla besleme için bazı ipuçları veriyoruz.

allattamento-seno-biberon

 

Olmazsa Olmaz Özellik: Antikolik

Hangi modeli seçmeliyim? Dikkate alınması gereken özellikler nelerdir? Her şeyden önce, bir şişeyi anti-kolik yapan özelliklere odaklanmanız gerekir. Normalde, bu modellerde, havanın şişeye girmesine izin veren ve böylece sütün bıraktığı boşluğu dolduran valfler vardır: bu sistemler şişenin içinde bir vakum oluşmasını önler, besleme sırasında kesintileri azaltır ve böylece karın içine hava alımını önler.

Biberonla Beslerken Doğru Pozisyon

Biberonla besleme için doğru yer ve pozisyon seçimi de önemlidir. Çevre sakin ve rahat olmalı ve bebekler, doğrudan göğüsten emmese bile annenin dokunuşunu ve yakınlığını hissedebilmelidir. Beslenme zamanı, duyguların harika bir kombinasyonunu çağrıştırır – fedakarlık gerektirmeyen bir iletişim, sevgi ve hassasiyet duygusu. Kolunuzu bebeğin etrafına koymanızı, bebeğin başının katlanmış dirseğinizin içindeyarı oturur pozisyonda durduğundan ve vücudun geri kalanına kıyasla hafifçe kaldırıldığından emin olmanızı öneririz. Ayrıca emzik her zaman sütle dolu olacak şekilde şişenin daima eğik tutulması tavsiye edilir.

Biberonlar nasıl yıkanmalı ve sterilize edilmeli?

Hijyen ve temizlik her zaman çok önemlidir. Her beslemeden sonra biberonun parçalarını yıkayın ve sterilize edin.

 

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
300 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı