Emzirme veya Biberonla Besleme

Biberonla Beslenmeye Geçiş Süreci: Sevgi İle Dolu Bir Biberon

Biberonla beslenen bebekler de, emzirme sürecinde olduğu gibi anne dokunuşu ve sevgisinin keyfini çıkarabilir.

biberon-allattamento-artificiale

Biberonla beslenmeye erken geçiş yapmak, özellikle bunun bir seçim değil bir zorunluluk olduğu durumlarda, anne tarafından bebeğin bakımı ile ilgili bir eksiklik olarak görülmemeli.

Önemli olan tek şey, bebeğin beslenmesi, her zaman ve her koşulda sevildiğini hissetmesidir. Bu yüzden, biberonla beslenme, hem annenin hem de bebeğin bu samimi olaydan keyif almasını sağlayarak, emzirme ile aynı şekilde gerçekleşmeli.

Sakin ve huzurlu bir an

Çevre sakin ve rahat olmalı, doğrundan göğüsten emzirme olmamasına rağmen, minikler annelerin dokunuşunu ve sevgisini hisssedebilmeli.  

Beslenme zamanı duyguların muhteşem birleşimini- iletişim duygusunu, sevgi ve şefkati  çağrıştırır.

Emzirmede olduğu gibi, biberonla beslenme için de, karışıklık, ses ve dikkat dağıtıcı ortamlardan uzakta, birbirinizle bağ kurabileceğiniz huzurlu bir an yaratmanız çok önemli. 

Babayı dahil etmek

Biberonla beslenme, babaları bu önemli ritüele direkt olarak dahil edebilme avantajına sahip.

Aslında, doğumdan sonraki ilk birkaç haftadan sonra, babalar da bebeği biberonla beslemenin heyecanını deneyimleyebilirler. Bu, babalarda ilk başlarda oluşabilecek kıskançlık, dışlanma ve vazgeçme gibi hisleri uzak tutarak, onlara, birbirlerini daha iyi tanımaları ve baba ve çocuk olarak yakınlaşmaları için yardımcı olur.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
300 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı