Emzirme veya Biberonla Besleme

Doğru Emzirme Pozisyonu ve Teknikleri

Rahat Emzirme Nasıl Sağlanır?

non-solo-seno

Bebeğin memeye uygun şekilde tutulması ve annenin iyiliği, sakin ve kalıcı bir emzirme deneyimi için ilk ön koşuldur. Bu nedenle emzirme pozisyonu her ikisi için de rahat olmalıdır. Bebeği tutarken, annenin sırt ve omuzları rahat olmalı ve çaba sarf etmemelidir. Bebek memeye göre doğru yükseklikte olmalı, vücut iyi hizalanmış ve anneye doğru olmalıdır.

Klasik veya Alternatif, Önemli Olan Emzirme Pozisyonunun Doğru Olması

Geleneksel olandan alışılmadıklara kadar birçok emzirme pozisyonu vardır. Klasik emzirme pozisyonu olarak adlandırılan beşik pozisyonu; bebeğin annenin yanında, başı, omuzları ve bacakları hizalanmış, göbeği annenin karnına karşı olan pozisyondur. Göğüs bir eli ile desteklenir ve bebeğin kafası diğer önkolda durur.

Emzirme Yastığı Hem Bebeğiniz Hem de Sizin için Yardımcı

Beslenme için tasarlanmış doğru sabitlik ve şekilde olan emzirme yastığı, annenin bebeği güvenli bir şekilde desteklemesine yardımcı olur, böylece kollar, omuzlar ve boyundaki kas gerginliğini azaltarak rahat bir pozisyon sağlar. Ayrıca emzirme döneminde bebeğe yumuşak ve rahat bir yuva sağlar. Sizin için en iyi pozisyonu bulun veya bebeğinizle olağanüstü emzirme anının tadını çıkarmak için uygun yastıkla kendinize yardımcı olun.

 

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı