Emzirme veya Biberonla Besleme

Anne yokken bile anne sütünün tadını çıkarmak

Manuel bir göğüs pompası annlerin, işe geri dödüklerinde ya da bebeklerinden ayrı zaman geçirmek zorunda kaldıklarında, miniklerini anne sütüyle beslemeye devam etmelerini sağlar.

latte-materno-allattamento-artificiale

Genellikle, anneler işe devam etmek için erkenden, hatta sadece doğumdan birkaç ay sonra yenidoğan bebeklerinden uzakta zaman geçirmek zorunda kalıyorlar.

Böyle durumlarda, bebeğinizden ayrılmanın endişesine ek olarak, bir de yemek zamanlarında bulunamamanızdan dolayı emzirmeyi bırakma korkusu da oluşuyor.

Bununla birlikte, sulandırılmış süt kullanılmak tek seçenek değildir. Bunun yerine, anneler göğüs pompası kullanmayı deneyebilirler, göğüsten sağılan sütü steril bir kapta toplayabilirler ve buzdolabında veya derin dondurucuda saklayabilirler.  

Böylece, bebeği herkes besleyebilir

Göğüs pompası yardımıyla, minikler anneleri işte veya evin dışında olsa bile, aile büyükleri, babalar ya da bebekten sorumlu olan herkes tarafından, anne sütüyle beslenebilirler. Bu nedenle, anneleri orada olmasa da anne sütünün tüm faydalarından yararlanabilirler.

Kullanım kolaylığı

Birçok anne göğüs pompası kullanmaya biraz isteksizdir, bunun karmaşık ve konforsuz olduğunu ya da göğüste kullanımının acı verici olduğunu düşünüyorlar.  

Aslında, göğüs pompasının kullanımı oldukça yumuşaktır ve emiş gücü seviyesi emziren anneler tarafından talimatlara göre ayarlanabilir.

Genellikle, ilk birkaç pompadan sonra süt kendiliğinden akar ve anne tarafından ayrı bir çaba gerektirmez, rahatsız edici bir durum ya da tahrişe sebep olmaz. Bu nedenle, göğüs pompası her durumda emzirme ile ilgili sorunları çözmeye yardımcı olmak için kullanışlı bir araçtır. Anneden ayrı kalınan zamanlara ve engellere rağmen, olabildiğince uzun süre boyunca, kıymetli anne sütüne sürekli ulaşım sağlar

Bunlar da ilginizi çekebilir