Emzirme veya Biberonla Besleme

Süt ve kucaklaşma: sevgi, beslenme kadar önemlidir.

Emzirmek, basit bir andan çok daha fazlasıdır, çocuğun içgüdüsel ihtiyaçlarını karşılamanın bir yoludur, aynı zamanda anne ve bebeğin bağ kurabileceği değerli bir andır ve birbirlerini tanımalarını sağlar.

allattamento-e-relazione

Miniğinize olabilecek en iyi beslenmeyi sağlamaya ek olarak, emzirme hamilelik sırasında anne ve bebek arasında kurulan derin bağı doğal bir yoldan güçlendirmeyi de sağlar.

Bu değerli anlarda, bebeğiniz, psiko-fiziksel gelişimi için çok önemli olan iki duyguyu; sevgi ve güven hissini alır. Ayrıca, emzirme uyum hissini kurmayı kolaylaştırır, besin ve sevgiyi sunar.  Emzirme zamanı için birkaç ipucumuz var.

1. Beslenme için özel, huzurlu bir an ayırdığınızdan emin olun.

Emzirme sırasında, miniğiniz sakin ve huzurlu olmalı, bebeğiniz doğal ritmini yansıtmalı ve ikiniz de bu büyülü anın uyandırdığı her bir duygunun keyfini çıkarmalısınız.

Eğer mümkünse, karışık ve çok dikkat dağıtıcı ortamlardan kaçınmanız önerilir.

2. Rahat ve sessiz bir alan seçin

Özellikle ilk haftalarda -bu yeni tecrübenize henüz alışmaya başladığınız, günden güne normalleşmeye başlayan hassas bir süreç- miniğinizi beslemek için rahat, sessiz bir alan seçmeniz çok önemlidir.

3. Konforlu bir pozisyon bulun.

Emzirme deneyiminizin olabildiğince sakin ve huzurlu olduğundan emin olmak için, konforlu ve uygun bir pozisyon bulmanız çok önemli, sırtınızın ve omuzlarınızın rahat olduğundan emin olun böylece bebeğinizi yorulmadan destekleyebilirsiniz.

Bebekler sakin ve huzurlu bir beslenme için olabilecek en iyi koşullara ihtiyaç duyar çünkü göğsü doğru bir şekilde kavramak iyi beslenmenin ilk aşamasıdır. Bu nedenle, bebek göğüse göre doğru yükseklikte tutulmalı, vücuda doğru bir şekilde hizalanmalıdır ve bebeğin karnı annenin karnına dayanmalıdır. 

4. Yardımcı olması için bir yastık kullanın

Emzirme sırasında hem anne hem de bebek için konforlu pozisyondan emin olmak için, annenin konforlu pozisyonu korumasına yardımcı olmak ve kollar, omuzlar, boyundaki kas baskısını azaltmak üzere tasarlanmış özel emzirme yastıkları kullanılabilir. Bu yastıklar miniğinize doğru desteği sağlar, göğüse doğru bir şekilde uzanmalarına yardımcı olur.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
300 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı