Hamilelik

Büyümeye başlayan karnınızla birlikte konforlu ve rahat

Hamilelik sırasında rahat ve güzel hissedin, bu dönemde kendinizi konforlu hissedebilmeniz için birkaç küçük ipucumuz var.

a-proprio-agio-nonostante-il-pancione

Hamileliğin ilerlemesiyle, kadın vücudu, gebelik döneminin doğal aşamalarını takiben değişir. Hormonlar, göğüslerin şişmesine neden olur, vücut çizgilerini yumuşatır ve büyümeye başlayan karın hareket etmeyi zorlaştırmaya başlar.  Tüm bu değişiklikler, ruh hali değişiklikleri ile birlikte vücudunuzla olan ilişkinizi ve yeni fiziksel görünüşünüzü önemsememenize sebep olabilir.

Size, hamilelik döneminde vücudunuzla konforlu ve rahat hissetmenize yardımcı olacak birkaç ipucu verelim. 

1. Vücudunuza iyi bakın.

Kendinize bakmak bu dönüşüm sürecinde aktif rol oynayacak, gebeliğin değişen ritimleri boyunca vücudunuzu destekleyecek basit ama mükemmel bir yoldur. Bu, bebeğe ve kendinize doğru oluşan sevginin ilk işaretini temsil eder. Kendinizi ılık bir duşla ve nemlendirici kremlerle şımartın, vücudunuza ve içindeki mucizeye bakım yapmak için kendinize zaman ayırın.   

2. Dengeli bir diyet izleyin.

Sağlıklı besinleri tercih edin ve alkollü içecekleri, kahve ve sigarayı hayatınızdan çıkarın. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeyi deneyin ve rahatlayın.

Açık hava yürüyüşlerine çıkın.

3. Konforlu kıyafetler seçin.

Hamilelik döneminizde rahat hissetmenizi sağlamak için, konforlu, rahat ve nefes alabilir kıyafetler tercih edin. Özel iç çamaşırları tercih edin; örneğin doğal malzemelerden yapılan, göğüsler dolgunlaşmaya başladıkça destekleyecek, geniş askılarıyla ağırlığı dağıtacak iyi bir sütyen ya da karnın ağırlığını rahatlatacak ve sırtınızı destekleyecek bir korse. Bu, bel ağrılarını engellemeye yardımcı olacak ve kaslarınızı rahatlatacak bu sayede hep konforlu ve güzel hissedeceksiniz.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı