Hamilelik

Büyümeye başlayan karnınıza rağmen, konforlu ve rahat

Konforlu ve rahat hissetmeniz için birkaç küçük ipucumuz var, kendinizi hamilelik sırasında rahat ve güzel hissedin.

a-proprio-agio-nonostante-il-pancione

Hamileliğin ilerlemesiyle, kadın vücudu, gebelik döneminin doğal aşamalarını takiben değişir. Hormonlar, göğüslerin şişmesine ve dolgun görünmesine neden olur, vücut çizgilerini yumuşatır ve büyümeye başlayan karın hareket etmeyi zorlaştırmaya başlar.  Tüm bu değişiklikler, ruh hali değişiklikleri ile birlikte vücudunuzla olan ilişkinizi ve yeni fiziksel görünüşünüzü önemsememenize sebep olabilir.

Size, hamilelik dönemine rağmen vücudunuzla konforlu ve rahat hissetmenize yardımcı olacak birkaç ipucu verelim. 

1. Vücudunuza iyi bakın.

Kendinize bakmak bu dönüşüm sürecinde aktif rol oynayacak, gebeliğin değişen ritimleri boyunca çok fazla acı çekmeden vücudunuzu destekleyecek mükemmel bir yoldur. Bu, bebeğe ve kendinize doğru oluşan sevginin ilk işaretini temsil eder. Kendinizi ılık bir duşla ve nemlendirici kremlerle şımartın ve vücudunuza ve içindeki mucizeye bakım yapmak için için kendinize zaman ayırın.   

2. Dengeli bir diyet izleyin.

Çeşitli sağlıklı besinler seçin ve alkollü içecekleri, kahve ve sigarayı hayatınızdan çıkarın. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeyi deneyin ve rahatlayın,

Sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirin, rahatlayın, açık hava yürüyüşlerine çıkın.

 

3. Konforlu kıyafetler seçin.

Hamilelik döneminizde rahat hissetmenizi sağlamak için, konforlu, rahat ve nefes alabilir kıyafetler tercih edin. Özel iç çamaşırları tercih edin; örneğin doğal elyaflardan yapılan, göğüsler dolgunlaşmaya başladıkça destekleyecek, geniş askılarıyla ağırlığı dağıtacak iyi bir sütyen ya da karnın ağırlığını rahatlatacak ve sırtınızı destekleyecek bir korse. Bu, bel ağrılarını engellemeye yardımcı olacak ve kaslarınızı rahatlatacak bu sayede hep konforlu ve güzel hissedeceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir