Emzirme veya Biberonla Besleme

Doğru Emzik Nasıl Seçilir?

Yeni doğmuş bebeğiniz için mükemmel emziği bulmak için dikkate alınması gereken hususlar.

soothers-physio-soft-soothers-physioforma-gommottino-0-2m-succhietti-chicco-2-pz-100-silicone-3

Yenidoğan emziği: Yenidoğann Bebekler için Emzik Nasıl Seçilir? 

Besleyici olmayan emmenin doğumdan önce bile önemli olduğu kesinlikle bilinmektedir: bir bebeğin doğuştan gelen bir ihtiyacını temsil eder ve bir bebeğin doğduktan sonra beslenmeyi öğrenmesine yardımcı olmak için önemlidir. Doğumdan sonra önemli avutucu ve rahatlatıcı işlevi vardır. Bununla birlikte, tüm emzikler aynı değildir: ince bir tabana sahip, yukarı doğru giden bir meme başının fizyolojik formu, dilin doğal konumuna ve çocuğun ağzının fizyolojisine saygı duymak için açıkça önemlidir. Yenidoğan bebekler için ayrıca emziğin boyutu, ağırlığı ve malzemesi seçim yaparken ciddiye alınması gereken hususlardır.

Şimdi, emziği kabul etmeyi ve emmeyi kolaylaştırmak için ağız ve damak fizyolojisine uygun yenidoğanlara doğru emziği nasıl seçeceğimize bakalım.

 

Yenidoğanlara Uygun Emziğin Boyutları 

Belirtildiği gibi, fizyolojik şekil seçildikten sonra bebeğin yüzünün ve ağzının daha küçük olması dikkate alınması gereken iki önemli husustur. Aslında, çok büyük bir emziği, bebeğin ağzına koymak ve tutması zor olabilir ve aynı zamanda yüzü için de çok büyük olabilir. Yeni doğanlara ağızlarına ve damaklarına uygun olmayan bir boyutta emzik sunmak fizyolojik gelişimleri için de olumsuz olabilir.

Bebek Emzik Ağırlığın Önemi 

Emmenin genellikle zayıf olduğu küçük bebeklerde, emziğin ağırlığı çok önemlidir: Küçük bebekler için kesinlikle daha uygun olan daha hafif bir emziğin ağızlarında tutulması daha kolaydır. Ayrıca, yeni doğanlara yaşlarına göre çok ağır bir emzik sunmak, sadece emmeyi zor bulmalarına sebebiyet vermez, aynı zamanda ağızlarından kolayca düşmesine sebep olur ve bu da anne tarafından yanlış bir şekilde reddedilme olarak yorumlanabilir. Bu aşamada bebeğinize yardımcı olmak için, yeni doğmuş bir bebeğin emzik kullanmaya alışmasına nasıl yardımcı olabileceğinizi de okuyun.

Yenidoğan Bebekler için Emzik Sertliği Seçimi 

Doğumda ve hemen sonrasında, birçok nedenden dolayı anne ve yenidoğan arasındaki teması mümkün olduğunca desteklemenin çok önemli olduğunu iyi biliyoruz. Dinlenirken veya uykuya dalarken, bebeğinizi yakın tutmanın yanı sıra, bebeğe dışarıda bir boşluğu bulunan yeni Chicco silikon emzik gibi bir emzik verilebilir: Bu alan, annenin parmağını içeri sokabilmesi, emziğin ucunun fiziksel şeklini değiştirmeden ince tabanın korunup dilin doğal konumu için doğru miktarda boşluk kalması ve anneyle bebek temasını sağlaması için özel olarak geliştirildi.

Dahası, en çok kullanılan duyulardan birinin dokunma olduğu bilinmektedir: Bebeğin yüzünde hassas bir bitişe sahip tamamen yumuşak bir emzik seçmek, dikkate alınması gereken diğer önemli bir husustur.

Bebeğe Emzik Ne Zaman Verilir?

Son olarak, ne zaman ve nasıl kullanılacağına dair bazı tavsiyelerle bitirebiliriz: Bebek düzgün bir şekilde emmeye başladıktan sonra, bebeği teselli etmek ve gevşemeye ve uykuya dalmaya yardımcı olmak için, bebeklere yaşamın erken dönemlerinde bir emzik verilebilir. Küçük çocuklarda sık görülen, ağız gelişimine zarar veren ve ortadan kaldırılması zor olan baş parmağını emmesini de engeller.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı