Emzirme veya Biberonla Besleme

Ağırlık ve Uzunluk: Fetüsün Boyunu Öğrenmek

Fetüsün Boy ve Kilosunun Ölçülmesi

esami gravidanza

Periyodik check-uplar ve ultrason kontrolleri fetüsü ölçerek, gelecekteki anneler ve babaların fetüsün gelişimini ve düzenli büyümesini kontrol etmesine olanak sağlar.

Bebeğin uzunluğunu ve ağırlığını öğrenmek

Hamilelik sırasında ebeveynlerin bebeklerinin büyüyüp büyümediğini ve nasıl göründüğünü bilmek istemeleri doğaldır. Periyodik check-uplar ve kontroller tam olarak bununla ilgili. Ultrason ile ölçülen ağırlık ve uzunluk, bebeğin doğru gelişimini gösteren iki parametredir.

Fetal Ölçümlerin Hesaplanması
Hamilelik sırasında iki rutin ultrason taraması vardır. İlk obstetrik olarak adlandırılan,birinci dönemin sonunda gerçekleştirilir ve kafadan sakruma kadar olan kranyo-sakral uzunluğu öğrenilir. Bu aşamada, fetüs düz durmadığı için toplam uzunluğu ölçmek mümkün değildir. On dördüncü haftadan itibaren, fetusun baştan topuğa kadar humerus ve femurun uzunluğunun ölçülmesini sağlayan morfolojik adı verilen ikinci ultrasonun yapılması mümkündür.


Bir sonraki ultrasonu beklemeden fetal uzunluğun ne olduğunu bilmek istiyorsanız, yapılan son ultrasonda belirtilen bir parametre olan hesaplama sistemine femur uzunluğunu girerek bir hesap makinesi kullanabilirsiniz. Fetal uzunluk, femurun yaklaşık 7 katıdır. Fetal ağırlık, iki kulak - veya biparietal çap - arasındaki mesafe ve karın çevresi kullanılarak hesaplanır. Her iki durumda da, sonuçlar sadece gösterge niteliğindedir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı