Hamilelik

Hamilelik döneminde iyi uyumanın yolları

Hamilelik döneminde büyümeye başlayan karnınız ve ilerleyen dönemlerde başlayan şikayetlerinize rağmen iyi bir uyku çekebilmeniz için birkaç tavsiyemiz var.

dormire-con-il-pancione

Anne adaylarının mutluluğu ve rahatı için hamilelik döneminde iyi uyumak çok önemlidir. Buna rağmen genellikle, fetüsün gittikçe artmaya başlayan hareketleri, hormonal değişiklikler ve özellikle bel ağrıları gibi bir çok sorun uykuyu etkiler. Hamilelik döneminizde iyi bir uyku için birkaç tavsiye burada.

Doğru uyku pozisyonunu bulun.

Bilim adamları ve uzmanlar tarafından hamile kadınlar için tavsiye edilen uyku pozisyonu, yana dönük (tercihen sol), dizler hafifçe bükülmüş şekilde uyumalarıdır.  

Bu pozisyon şişmeyi ve su tutulmasını azaltır, fetüsün iç organları ve damarlara baskı yapmasını engeller.

Özel bir yastık kullanın.

Özel olarak tasarlanmış bir yastık kullanmanız, hamilelik döneminde iyi uyumanız için yardımcı olabilir. Hamilelik yastıkları, kadın vücuduna tam destek vermek üzere tasarlanmıştır ve bel ağrılarını engellemeye yardımcı olur. Ek olarak, yana dönük uyku pozisyonunu tercih ederek, uyku kalitesini arttırabilirler.  

Bu yastıklar hem dizlere hem de bileklere destek olur, diz ve bilekleri kalça ile aynı hizada tutmaya yardımcı olur, olabilecek ağrıları ve siyatik sinir iltihabını engellemeye yardımcı olur ve gelişmiş konfor sağlar.

Doğru yastığı seçmek, vücudunuzun, karnınız büyüdükçe değişecek çeşitli destek ihtiyaçlarını karşılamanıza imkan sağlayacaktır ve tüm hamileliğiniz boyunca iyi bir uyku için en konforlu pozisyonu bulmanıza yardımcı olur.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
300 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı