Hamilelik

Hadi bebeğinizin yuvasını birlikte hazırlayalım

“Yuva yapma” süreci, hayvanlar aleminde meydana gelen doğal süreci yansıtır ve bebek doğmadan önce, bebeğin odasını ve çevreyi hazırlarken, anne adaylarının gebeliğin sonuna doğru hissettiklerini ifade etme şeklidir.

prepariamo-il-nido

Bu sadece pratik ve organizasyonel bir istek değil aynı zamanda ve aslında her şeyden önce psikolojik bir hazırlık sürecidir, anne adayları dikkatlerini yakında neler olacağı üzerine yoğunlaştırır. Küçük bir alan, bir yuva hazırlamak, annenin bebeğin gelişine hazır hissetmesine yardımcı olur.

Hadi bunu birlikte yapalım! 

Babalar da bebek odasının hazırlanması sürecine dahil olabilir: bu babanın, bebeğin yaklaşan gelişi ile ilgili gerçekten hazır olması için mükemmel bir yoldur.

Anneler bebeğin varlığını aşamalı ama çok doğrudan bir biçimde, onun hareketlerini hissederek, ilk olarak tecrübe ederler. Babalar içinse bu sürede, babalık yaklaşımı konusunda farkındalık daha azdır. 

Babayı dahil etmek

Babalar, jinekoloğa giderken yanınızda olmak, hastane için çanta hazırlamaya yardımcı olmak dışında, bebek odasının duvarlarının rengini, perdelerin desenini seçerken, tamamen boşken gelecekte hayatınızın odak noktası olacak odanın genel görünüşünü belirlerken de yanınızda olmalı.

Bunlar da ilginizi çekebilir