Hamilelik

Hadi bebeğinizin yuvasını birlikte hazırlayalım

“Yuva yapma” süreci, hayvanlar aleminde meydana gelen doğal süreci yansıtır ve bebek doğmadan önce, bebeğin odasını hazırlarmak, anne adaylarının gebeliğin sonuna doğru hissettiklerini ifade etme şeklidir.

prepariamo-il-nido

Bu sadece organizasyonel bir istek değil aslında her şeyden önce psikolojik bir hazırlık sürecidir, anne adayları dikkatlerini yakında neler olacağı üzerine yoğunlaştırır. Bebek için minik bir alan, bir yuva hazırlamak, annenin bebeğin gelişine hazır hissetmesine yardımcı olur.

Hadi bunu birlikte yapalım! 

Babalar da bebek odasının hazırlanması sürecine dahil olabilir: bu babanın, bebeğin yaklaşan gelişine gerçekten hazır olması için mükemmel bir yoldur.

Anneler bebeğin varlığını aşamalı ama çok doğrudan bir biçimde, onun hareketlerini hissederek tecrübe ederler. Babalar içinse bu süreçte, babalık yaklaşımı konusunda farkındalık daha azdır. 

Babalar, jinekoloğa giderken yanınızda olmak, hastane için çanta hazırlamaya yardımcı olmak dışında, bebek odasının duvarlarının rengini, perdelerin desenini seçerken, şimdi tamamen boşken gelecekte hayatınızın odak noktası olacak odanın genel görünüşünü belirlerken de yanınızda olmalı.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı