Hijyen ve Koruma

Banyoyu bebeğiniz için nasıl hazırlarsınız?

Özellikle doğumdan sonraki ilk aylarda, günlük banyolar, hem anne hem de bebek için kendilerini şımartma ve rahatlama zamanlarıdır.

preparare-bagnetto-3

 

Bebeğinizi ne zaman yıkamalısınız

Yenidoğanlar için banyo, basit bir temizlik ve hijyen zamanı değildir, daha çok kucaklaşma ve anneyle bağ kurma imkanını ve bebeğin suya alışmasını temsil eder

Banyo rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve uyku için iyi bir yoldur, bu yüzden genellikle akşam son beslenmeden önce yapılması bu ritüel için iyi bir zamanlamadır.

Doğru banyo sıcaklığı

Bebeğin banyosunu hazırlarken, suyun sıcaklığını uygun bir termometre ile kontrol etmeniz çok önemlidir. Bebeği soğuktan korumak için odanın sıcaklığı 23 derece civarlarında olmalıyken, suyun sıcaklığı 36-37 dereceyi aşmamalıdır.

Banyoya özel ürünler

Miniğinizi yıkarken, onun hassas cildine uygun olabilecek özel ürünler kullanılmalıdır- bunlar SLES tipi yüzey aktif maddeler içermemelidir. İlk zamanlarda, saç ve vücut için, yenidoğan cildi üzerinde hafif, yumuşatıcı ve nemlendirici olması için özel tasarlanan, gözleri yakmayacak bir Ph değerine sahip olan, tek bir ürün kullanılabilir.

Her şey ulaşılabilir olmalı

Banyoyu hazırlarken, başlamadan önce ihtiyacınız olan herşeyin yakınınızda olduğuna emin olun. Herşey ulaşılabilir olmalı, böylece bebeği küvette ya da değiştirme matında yalnız bırakmak zorunda kalmazsınız.

Banyodan hemen sonra, minikler hemen, bir bornoz ya da bebek için konforlu olacak bir havluya sarılmalıdır ve sonra bastırmadan cilde yumuşakça dokunarak kurulanmalıdır.

Banyo sonrası masaj yapın

Banyoyu takip eden bir masaj, anne ve çocuk arasındaki ilişkiyi güçlendirmeye yardım eder ve bebeğin gelişimini destekler. Bebeğin cildine masaj yaparken, özellikle kuru bir cildi varsa, nemlendirici ürünler kullanılmalıdır. 

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
300 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı