Hijyen ve Koruma

Hadi bebeğin bezini değiştirelim!

Birlikte bir krem seçelim.

crema-cambio-pannolino

Bebeğin bezini değiştirmek, mümkün olan en rahat ve konforlu yerde yapılması gereken düzenli bir görevdir ve kullanılan bez bebeğe uygun olmalıdır. Genital bölgeleri temizlemek ve cilde bakım yapmak oldukça önemlidir.  

Temizleme ve koruma

Yenidoğan bebeğin narin ve hassas cildine, bez değiştirilirken uygun temizlik ve koruyucu bakım yapılmalı, olabilecek tahrişleri engelleyecek hassas cilt bakım ürünleri kullanılmalı.

Bebeğin bezi değiştirildikten sonra, bebeğin cilt durumu kontrol edilmeli. Az miktarda kızarıklıklar ve tahrişler olabilir, fakat bazen ciltte parlak kırmızı lekeler görülebilir ve genital bölgeleri etkileyebilir. Böyle durumlarda, rahatlama sağlamak ve kırmızı lekelerden korumak için cilde rahatlatıcı ve koruyucu bir krem uygulanmalı. Hatta herhangi kırmızı bir belirti olmasa bile, cildin zarar görmemesi ve  cildi tahrişlerden korumak, sağlıklı tutmak için koruyucu bir krem kullanmak iyi olacaktır.

Krem nasıl uygulanmalı  

Koruyucu kremler, hiç bir kalıntı kalmadan, güzelce temizlenmiş cilde uygulanmalıdır.

Bu ürünler, temiz bir cilde mükemmel bir şekilde etki eden, dışkı ve idrar ile doğrudan teması engelleyen ince bir koruyucu katman oluştururlar. Bununla birlikte, bu kremler hala dışkı izleri olan bir cilde uygulandığında, cildi onarsa da tahrişe ve kızarıklığa neden olan uzun süreli ve istenmeyen temaslara neden olabilir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı