Oyun Zamanı

Çocuklarda Oyun Oynama ve Taklit: Ayrılmaz İkili

attività_3_anni

Çocuklar İçin Oyunun Önemi: Senin Yaptığını Yaparım

Çocuklar için oyunlar sadece bir eğlence kaynağı değildir, aynı zamanda nesnelerin erken keşiflerinden bilinçli bir gerçeklik bilgisine kadar kendilerini ve çevrelerini tanımalarını sağlamada temeldir. Buna göre, bir gerçeklik duygusu inşa etmek kısmen taklit sürecine dayanır.

Çocuklar Yetişkinlerde Gördüklerini Taklit Eder

Yaşamın ikinci yılında çocuklar günlük olarak karşılaştıkları durumları taklit etmeye başlarlar; aile ortamını yaratıcı bir şekilde yorumlamaya başlarlar ve yetişkinlerin dünyasını simüle eden oyunları seçerek yetişkin aktivitelerini taklit etmeyi severler. Mutfakta yemek hazırlayan anne, babanın arabasını tamir eden tamirci, büyükanne ve büyükbabanın mobilyalarını onaran marangoz gibi her şey taklit için karşı konulmaz örnekler haline gelir. Bunların hepsi çocuğun bilişsel gelişimi için büyük uyarıcılardır ve küçüklerin kendilerine ait bir imaj ve kendi kimlik duygusu oluşturmalarına yardımcı olur.

Büyükleri Taklit Etmek İçin Oyuncaklar

Yetişkinlerin kullandığı nesneleri taklit eden çocuklar için oyuncaklar bu nedenle bu aşamada idealdir ve küçükler için çok çekicidir. Çocukların dili oluşturan sesleri kavrama becerisinin arttığı bir dönemde, onlara yalnızca yetişkin etkinliklerini taklit etmelerini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda eğlenceli bir şekilde bir yabancı dilin ilk kelimelerini öğrenmelerine yardımcı olan çift dilli oyuncaklar sağlamak yararlı olabilir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı