Oyun Zamanı

İlk oyunlar, ilk keşifler

Oyunlarla birlikte, bebeğiniz becerilerini geliştirir, öğrenir ve büyür.

primi-giochi-prime-scoperte

Doğumdan sonraki ikinci altı ayda, bebekler önemli gelişmeler gösterirler.  Miniklerimizin destek almadan oturup kalkmalarını izlemek, oyuncaklarına dokunmak için hareket ettiklerini, onları kavradıklarını ve keşfetmeye çalıştıklarını görmek oldukça etkilyecidir.   

Hepsi bu kadar değil, günden güne hareketlerini hatasız bir şekilde koordine etmeyi öğrenirler, bir ses çıkarıp çıkarmadığını görmek için nesneleri sallamayı, tuşlara nasıl basılacağını, bir oyuncağın farklı kısımlarını açmayı ve kapamayı öğrenirler. Yaklaşık 9. ayda, bebekler baş parmak ve işaret parmaklarıyla kavramayı öğrenirler, böylece düğme ve tuş takımı gibi nesneleri daha bilinçli bir şekilde kullanabilirler.

Nesnelerin, onların hareketlerine tepki verdiklerini farkettiklerindeki memnuniyetleri izlemeye değerdir. Bir butona bastıklarında ya da bir kolu hareket ettirdiklerinde ışıklar yandığında, favori şarkıları çalmaya başladığında ya da bir oyuncağı ittiklerinde ses çıkararak ilerlediğini gördüklerinde neşe saçarlar. Bunu yakalamaya çalışmak dayanılmaz bir zevktir!    

Büyüme için uyarıcı bir unsur: oyuncaklar

Bebeklerin yeni deneyimler için merakları ve istekleri hiç bitmez; bir süre sonra dikkatleri yetişkin dünyasına ve ebeveynlerinin günlük davranışlarına yönelir. Anne ve babaları gibi, telefonda konuşmak, müzik dinlemek ya da fotoğraf çekmek isterler. 

Miniğinizin bir çok uyaran ve aktiviteye sahip, bu gelişme dönemi için tasarlanan oyuncaklara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu dönemde, çocuklar hareketlerinin koordinasyonunu geliştirmeye çalışırlar, bir oyuncağın farklı fonksiyonlarını anlamak için uğraşırlar, denerler, tekrar denerler ve başarırlar.

Belirli bir hedefi başarmanın hazzı, minikleri daha fazla aktivitede bulunmaya teşvik eder, onları büyüme döneminin temeli olan yeni keşiflere doğru harekete geçirir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
300 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı