Seyahat

Çocuklarla Seyahat: Güzergahlar ve İpuçları

Yolculuk, cazibesini asla kaybetmeyen bir tatildir. Bu, hem çocuklar hem de ebeveynler için gerçek bir maceradır ve arabanızla yola çıkmanın getirdiği özgürlük ve keşif duygusu rakipsizdir. Ancak, çocuklar ve özellikle daha küçükler için araba ile seyahat etmenin yorucu ve sıkıcı olabileceğini unutmamak önemlidir ve bu nedenle, mümkün olduğunca organize olmak ve tatilin gerçekten herkes için rahatlatıcı ve eğlenceli geçmesini sağlamak için birkaç önlem almak önemlidir.

viaggiare-in-auto-sicuri

Çocuklarla Seyahat Ederken İhtiyacınız Olan Tüyolar

Saat başı arabada olmak, sadece küçükler için değil, aynı zamanda arkalarında huysuz çocuklarla uğraşmak zorunda kalan ebeveynler için de yorucu olabilir. İşleri olabildiğince kolaylaştırmak için, aşağıda maceralı ama aynı zamanda rahatlatıcı ve iyi organize edilmiş bir yolculuk için birkaç ipucu ve öneri bulunmaktadır:

- Aracın rahat ve ferah olması esastır, bu nedenle küçük bir hatchback arabanız varsa minivan kiralamayı düşünebilirsiniz.

- Çocuklar için tüm oto koltuklarının güvenli ve rahat olduğundan emin olun.

- Her zaman elinizin altında su ve atıştırmalık bulundurun.

- Yanınıza alacağınız kıyafet sayısını sınırlamaya çalışın ve özellikle destinasyonunuz pahalı değilse, yolda satın alabileceğiniz her şeyi evde bırakın.

- Bavullarınızı akıllıca düzenleyin, bebek küçükse mendil ve bebek bezleri, durulanmayan deterjan, hijyen ürünleri vb. temel ihtiyaçların bulunduğu, mayo ve havlu da içeren bir çantayı her zaman elinizin altında bulundurun. Yaz aylarında, canlandırıcı bir mola verme fırsatının ne zaman ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz!

- Seyahatinizin zamanlamasını dikkatlice planlayın: Örneğin, küçüklerin biraz eğlenmesi ve yola döndüğünüzde bir süre dinlenmesi için yolculuğu öğle yemeği için bir durakla ayırmayı hedefleyin.

- Gece molalarınızı da planlayın: Küçük çocukların arka arkaya 2-3 saatten fazla arabada kalmakta zorlandıklarını unutmayın; ilk gün, gece için durmadan önce en fazla 4 saat seyahat etmenizi tavsiye ederiz.

Karavanla Yol Gezileri

Araba, yolculuklar için kullanılabilecek tek ulaşım aracı değildir: özellikle küçükler için konforlu ve heyecan verici bir alternatif, karavandır. Bir karavanda yolculuk, yanınıza daha fazla şey almanızı sağlar, özellikle küçüklerle daha uzun yolculuklar için harika bir çözümdür ve ayrıca dururken daha fazla özgürlük sağlar. Bununla birlikte, maliyet bir dezavantajdır, özellikle popüler bir sezonda çok pahalı olabilir.

Bir Araba Gezisi Sırasında Çocukları Nasıl Eğlendirirsiniz?

Küçükler için gezi kitapları ya da müzikli oyunlar ve daha büyük çocuklar için klasik oyunlar (şarkı söylemek, vb.) gibi çocukları eğlendirmek için yanınıza bir şey almadan asla evden çıkmayın; Yolculuğun bazı kısımları için bir veya iki elektronik cihaz getirmeyi düşünün. Küçük çocuğunuzu araba tutmuyorsa ve elinizde küçük bir masanız varsa, etkinlik veya boyama kitapçıkları da getirebilirsiniz.

Çocuklarla Tatile Götürülebilecek Oyunlar

Oyun odasının tüm içeriğini taşıyamayacağınız için, boyuta dikkat ederek en sevdiğiniz oyunları ve kitapları seçmenizi öneririz: örneğin kart oyunları her zaman iyi bir seçenektir. Masa oyunları da harika bir fikir olabilir, özellikle oyunun çeşitli parçalarını küçük çantalara koyup büyük kutuları evde bırakabiliyorsanız.

Çocuklarla Beraber Gidilebilecek Avrupa Gezi Rotaları

Avrupa, küçük çocuklar için uygun birçok güzergah ile yol gezileri için bir dizi olanak sunar: en popüler yerlerden bazıları, kaleleri ve eski köyleriyle Avusturya veya Bavyera, lavanta tarlalarıyla Fransa veya Barselona ve Valensiya ile çocuklarla ziyaret edilebilecek iki çarpıcı şehriyle İspanya’dır. Küçük kumsalları ve koyları, küçük kasabaları ve tarihi yerleri ile Hırvatistan, karayolu gezileri için de popüler bir destinasyondur. Bunlar sadece ipuçları ve püf noktalarıdır, hiçbir şey kendi kişisel seyahatinizi düzenlemenizi engelleyemez, bu da şüphesiz sizin için değerli bir hatıra olarak kalacaktır.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı