Uyku Zamanı ve Rahatlama

Yenidoğanlar için Beşik Önerileri ve Bebek Uykusu İçin İpuçları

Yaşamın ilk birkaç ayında bebeğin uyuması için ideal yer

dormire-vicini

Beşikte Uyumanın Faydaları Nelerdir?

Uyku, hepimiz ve özellikle çocuklar için temel bir ihtiyaçtır ve doğru enerji seviyeleriyle yeni bir büyüme ve keşif günüyle yüzleşmeden önce sakin bir şekilde dinlenmelerine izin verir. Uyku, bebeğin dinlendiği ortam kadar, özellikle yenidoğanların zamanlarının çoğunu uykuda geçirdiği yaşamın ilk birkaç ayında önemlidir. Anne karnındaki boşluk kesinlikle dardı ama aynı zamanda saran ve güven vericiydi. Beşiğin küçük boyutu, yenidoğan için hoş bir alan sağlar ve bebeğe, tıpkı rahimdeki gibi, güvenli ve sıkı bir şekilde sarılmış hissi verir; bu nedenle, bebeğinizin yaşamının ilk aylarında uyuması için ideal bir yerdir.

Neden Birlikte Yatabileceğiniz bir Beşik Seçmelisiniz, Avantajları Nelerdir?

Anne-baba yanı beşik kesinlikle çok az yer kapladığı için, beşik anne-babanın yatağının yanına yerleştirilebilir ve her an küçüğünü görebilen ve ona dokunabilen anneye ve aynı zamanda bebeğe sakinlik hissi verir. Birbirine yakın uyumak birlikte uyumak, gece beslenmelerinden uyanmaya ve kucaklaşmaya kadar her şeyi daha kolay ve daha sakin hale getirir. Anne-baba yanı bebek beşiği, bebeğe kendi ihtiyaçlarına uygun özel bir dinlenme alanı sağlar.

Seyahat Ederken Bile Dingin Bir Uyku İçin Kolay Beşik Taktiği

Beşik aynı zamanda evin içinde hareket ettirilebilir, böylece bebek gün içinde başka odalara yerleştirilebilir: bu sadece annenin küçük çocuğuna bakmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda yenidoğanın gün arasında ayrım yapmasına yardımcı olur. Ek olarak, beşik bebekler için tanıdık bir ortam demektir ve kompakttır, bu nedenle ev dışında, tatilde veya büyükanne ve büyükbabalarda bir gün geçirmek için kullanılabilir. Beşikte küçüğünüz dinlenebilir, rahatlayabilir ve bu tanıdık ortam, evde değilken sakinlik duygusuna sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı