Physio Active Emzik: Diş Hekimlerinin Tavsiyesi

2014 yılında SIDO - İtalyan Diş Hekimleri Topluluğu - iş birliği ile gerçekleştirilen anket, 321 diş hekiminin özellikle Physio emzik ve diğer emziklerin ağız gelişimi üzerine etkileri hakkında fikirlerini içermektedir.

estudiophysio-1
estudiophysio-1

The Physio Teat, diş hekimleri tarafından tavsiye edilir:

Diş hekimleri, damak yapısının doğru gelişimi için dil hareketlerinin önemini vurgulamaktadır. Bu nedenle, 88.8% kişi Physio emziğin etkili veya çok etkili olduğunu; 79.4% kişi ise ürünü tavsiye edeceğini belirtmiştir.

estudiophysio-2

Diş hekimlerinin %85'i, emziklerin 3 yıldan az bir süre doğru kullanıldığında, ağız gelişimi için zararsız ve olumlu olduğunu vurgulamıştır.

estudiophysio-3

98.4% kişi, eğer en önemli olan konu uygun ağız gelişimi değilse dar damak yapısının en önemli olduğunu belirtmiştir.

estudiophysio-4

98.5% kişi eğer uygun damak gelişimi en önemli faktör değilse en önemli konunun dil hareketleri olduğunu ve dil hareketlerinin büyük bir role sahip olduğunu vurgulamıştır.

estudiophysio-5

93.5% kişi emziklerin damak üzerindeki dil hareketlerine engel olmadığını ve emziklerin önemli ya da çok önemli olduğunu dile getirmiştir.

estudiophysio-6

88.8% kişi Physio emziklerin beslenme amaçlı olmayan emme işlemine yardımcı olma konusunda etkili veya çok etkili olduğunu belirtmiştir.

estudiophysio-7

79.4% diş hekimi Chicco Physio emziği önermektedir.

estudiophysio-1 estudiophysio-1

L. LEVRINI, P. MERLO, L. PARACCHINI - Different geometric patterns of pacifiers compared on the basis of finite element analysis- PAEDIATRIC DENTISTRY - 4/2007

PDF