Bakım ve Koruma

Bebekler için Ev Güvenliği

Evde kaza riskini azaltmak için yapılabilecekler.

32-1394561781761

Hedef: bebek için hazır bir ev

Ev bir dizi önlenebilir tehlikeyi gizleyebilir: kazara düşmeler, yanıklar ve zehirlerlenmeler bunlar içinde en yaygın olanlarıdır. Evin bir bebek için güvenli ve uygun hale getirilmesinde, yeni ebeveynlerin dikkat etmesi gereken ilk şey, gizli risklere dikkat etmek ve en baştan itibaren gerekli önlemleri almaktır. Piyasada bu göreve yardımcı olabilecek çeşitli aksesuarlar vardır.

Doğumdan itibaren tetikte olun

Eve girdiği andan itibaren, bebek asla, yatakta, alt değiştirme örtüsünde, kanepede, sandalyede veya banyoda yalnız bırakılmamalıdır. Bebekler yanlışlıkla yutabilecekleri çok küçük parçalardan yapılmış oyuncaklardan uzak tutulmalıdır ve ebeveynler bebeklerinin, yanlışlıkla beşikte boyunlarına dolanabilecek kordonlu oyuncaklardan da kaçınmalıdır.

Kırmızı alarm: emeklemeye başladılar

Emeklemeye başlamadan önce yapılacak ilk şey tüm elektrik prizlerini kapatmak, deterjan, ilaç ve zehirli madde gibi tehlikeli maddelere erişimi önlemektir. Piyasada tehlikeli keşifleri önlemek için tasarlanmış soket kapakları ve kapı kilitleri vardır. Diğer önemli adımlar ise, merdivenlerin başladığı yerleri kapatmak, pencereleri ve balkonları güvenli hale getirmek ve bebeğin ocağa ulaşmasını önlemektir.

Yürüdüklerinde, artık küçük birer kaşifler

Bir yaşlarındayken bebeğiniz dik durmaya ve evin her köşesini keşfetmeye başlar. Bu dönemde bebeklerin meraklarının tatmin edilmesi ve aynı zamanda da korunmaları gerekir. Evi bebeğiniz için hazır ve güvenli hale getirmek için: başlarının yüksekliğinde ve daha yüksek kısımlarda olan köşeleri kapatın; halıları yere sabitleyin; kibrit, çakmak, alkol, yanıcı sıvılar veya bıçak gibi aletleri ortadan kaldırın; ütüyü gözetimsiz bırakmayın; çanta, cep telefonları, uzaktan kumandalar ve anahtarlar gibi evin küçük parçalarına dikkat edin. Ancak onları korumak için almanız gereken güvenlik önlemlerinin bir listesi asla yeterli olmayacaktır. En iyi tavsiyenin, onları asla yalnız bırakmamanız gerektiği olduğunu unutmayın.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı