Emzirme veya Biberonla Besleme

Emzirme Döneminde Sorunlar ve Göğüs Ucu Ağrısı

allattamento-e-relazione

 

Göğüs ağrısı ve emzirme pozisyonları

Bebeğiniz ilk kez göğsünüze tutunduğunda ve sütünüzü emdiğinde göğsünüzde bir ağrı hissetmek çok normaldir. Bir kaç dakika sonra göğüs ucu ağrınız yok olana kadar hafiflemelidir. Peki ya acı geçmezse? Bunun için en iyi yol nedir? Bu sorular özellikle ilk kez anne olmuş kişilerin sıkça sorduğu sorulardır. Çoğu zaman sadece kendi ya da çocuğunuzun pozisyonunu değiştirmeniz gerekmektedir.

Emzirme Pozisyonları : Annenin Seçimi
Her şeyden önce, annenin pozisyonunun rahat olması önemlidir. Otururken sırtınızın dik ve iyi bir şekilde desteklendiğinden emin olun, ayağınızı bir tabureye koyun ve bebeğinizi göğsünüzde rahatça tutabilmek için bir emzirme yastığı kullanın.

Emzirme Pozisyonları : Bebeğin Seçimi
 
Emzirirken bebeğinizi birçok şekilde tutabilirsiniz. Sorunlardan kaçınmak için  önemli olan, bebeğin size yakın olacağı emzirme pozisyonu için omuzları ve vücudu hizalı olacak şekilde bebeğin yüzünü göğsün önünde tutabilmeyi sağlamaktır. Son olarak her zaman göğsünüze yaklaşanın bebeğiniz olması gerektiğini unutmayın. 

Bebeğin pozisyonun düzgün olması, göğüs ucu ağrısına son verir
Bebeğinizi emzirirken onu izleyin: bebeğiniz sessiz, dudakları tam açık ve göğsünüzü kavramış, alt dudağının daha dışarı çıktığı, dili göğsünüze doğru konumlanmış olmalı ve emişler kısa hareketlerden duraklamalarla daha uzun ve daha derin olanlara değişmelidir. Bunlar bebeğinizi emzirmek için doğru konumlandığını gösterir. Hala hissettiğiniz göğüs ağrıları kısa bir sürede son bulur. Ek olarak, beslenmeler arasında, emzirme için özel ürünlerle göğüs ve göğüs ucu ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilirsiniz.

Ağrı ve sorun yaşamamak için bu adımları takip edin ve emzirmenin eşsiz anının tadını çıkarın.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı