Yüksek ateş, hafif ya da ciddi rahatsızlıklarda bebeklerde görülen en yaygın belirtiler arasındadır. Bebeklerin çeşitli rahatsızlıklar geçirmesi ya da ateşlerinin çıkması gibi durumlarda ebeveynlerin soğukkanlı ve bilinçli olması son derece önemlidir. Gündelik hayatın yoğun temposu içerisinde kimi zaman bebeğinizin ateşinin çıktığını fark etmeyebilir ya da elinizle hissettiğiniz vücut sıcaklığını yanlış yorumlayarak paniğe kapılabilirsiniz. Bu tip durumlarda elinizin altında bir bebek termometre seçeneği olması, sizi doğru yönlendirebilir. Böylelikle gereksiz endişelere kapılmaktan kendinizi alıkoyabilir, bebeğinizin ateşinin yükseldiğini fark ettiğiniz anda gerekli müdahalelerde bulunabilirsiniz. Chicco’da yer alan ve bebeklerde kullanıma uygun ateş ölçer seçeneklerine göz atmaya ne dersiniz?

Bebek Termometre Seçenekleri ile Bebeğinizin Vücut Sıcaklığını Takip Edin

Bebeklerin normal vücut sıcaklığı 36 ve 37,5 derece arasında değişen bir aralıktadır. 37,5’u aşan vücut sıcaklığı ölçüleri çoğunlukla yüksek kabul edilir. Ancak bebeklerin vücut sıcaklığı gün içerisinde sıklıkla değişkenlik gösterir. Örneğin; bebeğiniz gün içerisinde çok hareketliyse, vücut sıcaklığı kısa süreliğine artış gösterebilir. Söz konusu geçici artışlar ebeveynleri paniğe sürükleyebilir. Bu tip durumlarda bebeğinizin bir rahatsızlığı olup olmadığını anlamak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri, onun vücut sıcaklığını bir süreliğine ölçerek takip etmektir. Chicco’da yer alan bebek termometre çeşitleri ile bebeğinizi rahatlıkla takip edebilir, bir rahatsızlık yaşayıp yaşamadığını gözlemleyebilirsiniz.

Bebeğinizin Sağlığını Riske Atmayın

Yüksek ateş, bebeklerde bir savunma sistemi reaksiyonu niteliği taşır. Başka bir deyişle, bebeklerde yüksek ateş görülmesi başka bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. Bu tip ciddi rahatsızlıklara zamanında müdahale edilmesi açısından ebeveynlerin gözlem ve takibi son derece önemlidir. Dijital termometre bebek ateş ölçümlerinde sıklıkla kullanılan bir cihazdır. Dijital termometreler yardımıyla hata payı düşük ölçümler yapabilir, bebeğinizin huzurunu bozmadan onun vücudunun farklı bölgelerine temas ederek ateşini ölçebilirsiniz. Siz de Chicco imzalı bebek termometrelerine göz atarak bebeğinizin sağlığı açısından önlem alabilir, seçtiğiniz ürünlere en kısa sürede sahip olabilirsiniz. 

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı