Emzikler

PhysioForma™ emzikler, fizyolojik nefes alıp vermeyi destekler ve doğal ortodontik ağız gelişimini sağlar.

Emme içgüdüsünün önemi
Bebeklerde emme içgüdüsü olabildiğince teşvik edilmelidir.

Hamileliğin ilk üç ayından itibaren, neredeyse tüm bebekler parmaklarını emmeye başlar. Emme içgüdüsü, mutluluk hormonu olan serotonin üretimini teşvik eder, ayrıca bu içgüdü bebeklerin kendilerini rahatlatmasına yardımcı olan, keyif, rahatlık ve güven duygularını sağlayan doğal bir reflekstir. Doğumdan sonra, besleyici olmayan emme içgüdüsü için bu ihtiyacı karşılayacak bir emzik kullanılmalıdır.

Ağzın doğal gelişimi için
PhysioForma™ emzikler, diş hekimleri tarafından onaylanmıştır.

PhysioForma™, Chicco Bebek Mutluluk Laboratuvarı, çocuk doktorları ve diş hekimleri iş birliği ile fizyolojik nefes alıp vermeyi desteklemek ve dil ve ağzın doğru bir uyum içinde gelişimini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Diş hekimlerinin %85’i, üç yıldan az bir süre boyunca doğru kullanıldıklarında emziklerin ağız gelişimine pozitif etkisi olduğunu veya zararlı olmadığını düşünmektedir. (SIDO-Society of Orthodontics International- anketi, 2014, İtalya)

Önerilerimiz

Bebeklerin dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren ilk kazandığı reflekslerden olan emme içgüdüsü, bebeğinizin güvende ve huzurlu hissetmesine yardımcı olur. Bebeğinizi emzirmediğiniz zaman dilimlerinde onun hassas ve narin ağız yapısına uygun emzikler kullanmasını sağlayarak emme içgüdüsünü sürdürmesini sağlayabilir, onun huzurlu ve mutlu hissetmesini kolaylaştırabilirsiniz. Bebeklerin emzik kullanmaya başlaması için uygun zaman dilimi, doktor tavsiyelerine göre belirlenmelidir. Siz de doktorunuza danışarak bebeğinizin emzik kullanmaya başlaması için doğru zamanı öğrenebilir, Chicco imzalı emzik modelleri ile bebeğinizin yaşına ve gelişimine en uygun ürünlere sahip olabilirsiniz.

PhysioForma Emzikler ile Kolay, Güvenilir ve Pratik Kullanım

Deneyimi Chicco’da yer alan PhysioForma emzikler, ekstra yumuşak yapıları ve özel tasarımları ile bebeğinizin huzurlu bir uyku çekmesine yardımcı olur. 2014 yılında toplam 150 bebek üzerinden yapılan bir araştırmada, PhysioForma emzik modellerinin her 10 bebekten 9’u tarafından kabul edildiği tespit edilmiştir. Emziklerin son derece yumuşak silikon ve kauçuk materyalleri, bebeğinize ortodonti açıdan güvenilir bir kullanım deneyimi sunar. Doğumdan itibaren daha konforlu bir uyku süreci sağlayan PhysioForma emzikler, bebeğinizin dilinin doğal konumunu desteklemesi ve damak basıncını dengelemesi nedeniyle oral gelişimin sağlıkla sürmesine yardımcı olur. Anne göğsünden ilham alan özel tasarımları tercih edebilir, Chicco güvencesi ve kalitesine gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Emzik Kutuları ile Bebeğinizin Emziklerini Hijyenik Koşullarda Saklayın

Bebeğiniz emziğini kullanmayı ne kadar çok sevse de, gün içerisinde emziğini sıklıkla düşürebilir ya da ağzından çıkarmak isteyebilir. Bu tip anlarda bebeğinize yeni ve temiz bir emzik vermeniz, düşürdüğü emziği ise temizleyerek hijyenik koşullarda saklamanız gerekir. Bu sayede zaman kısıtlılığı yaşadığınız anlarda pratik çözümler yaratabilirsiniz. Chicco’da yer alan emzik kutuları, bir ya da iki emziği çantanızda ya da cebinizde hijyenik koşullarda saklayabilmenizi, rahatlıkla muhafaza edebilmenizi sağlar. Siz de tercihinizi Chicco kalitesi ve güvencesinden yana yapabilir, bebeğinizin emziklerini dilediğinizce saklayabilirsiniz.

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
150 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı