Bebek Emzikleri ve Emzik Aksesuarları

PhysioForma emzikler fizyolojik nefes alıp vermeyi ve ortodontik diş gelişimini destekler.

Emmenin Önemi
Doğal Bir İçgüdü

Emme içgüdüsü, bebeklerin bağımsız olarak beslenmelerine izin verir, ancak besleyici olmayan emme de kendi kendini sakinleştirmede temel bir aşamadır: Bunu, ağzın doğal gelişimini engellemeyen fizyolojik bir emzik ile mümkün olan en iyi şekilde desteklemek önemlidir. 

Ağzın doğal gelişimi için
PhysioForma™ emzikler, diş hekimleri tarafından onaylanmıştır.

Chicco'nun özel Physioforma'sı, fizyolojik nefes alıp vermeyi desteklemek ve ağız ve damağın doğru ve uyumlu gelişimini teşvik etmek için uzman diş hekimleri ve ortodontistlerle işbirliği içinde tasarlanmıştır.

Diş hekimlerinin %85'i, emziklerin üç yıldan daha kısa bir süre boyunca doğru kullanıldığında faydalı olduğuna ve ağız gelişimine zarar vermediğine inanmaktadır.  (SIDO-Society of Orthodontics International- anketi, 2014, İtalya)

Önerilerimiz

Bebeklerin dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren ilk kazandığı reflekslerden biri, emme refleksidir. Bebeklerde sadece açlığı göstermekle kalmayıp onların güvende hissetmesini sağlayan emme refleksi, yaklaşık 1,5 yaşına kadar sürebilir. Bu nedenle emme refleksini tatmini önemlidir. Emme refleksini tatmin eden ürünlerin başında ise emzikler gelir. Emzikler, bebeğinizin güvende ve huzurlu hissetmesine yardımcı olur. Emzik, bebeğinizin kolayca uykuya dalmasına yardımcı olarak hayatınızı kolaylaştırır.

Doğumdan itibaren başlayan bebek emzik kullanımı ile bebeğinizi emzirmediğiniz zaman dilimlerinde onun hassas ve narin ağız yapısına uygun emziklerle sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus bebeğiniz için en uygun emzik modeline karar vermektir. Ayrıca bebeğiniz büyüdükçe yaşına uygun boyutlarda emzik seçmenizde önem taşır. Siz de doktorunuza danışarak tercih edeceğiniz Chicco emzik modelleri ile bebeğiniz için en uygun ürüne sahip olabilirsiniz.

Emzik Modelleri

Hemen hemen her bebek ürününde olduğu gibi bebek emziklerinin de farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış birçok çeşidi bulunur. Bebek emzik modelleri kullanılan malzemeye ve tasarıma göre farklılaşır. En yaygın bebek emzikleri; damaksız emzikler, damaklı emzikler, kauçuk emzikler ve silikon emzikler şeklinde sıralanabilir. 

Piyasada çok sayıda farklı emzik çeşidi bulunduğu için doğru emziği seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Bebeğinize en uygun emziği bulmak için öncelikle ürünün bebeklerin ağız yapısına uygun tasarlandığından emin olmanız gerekir. Ayrıca bebeğinizin yaşını göz önünde bulundurmanız da önem taşır. Bebeğiniz için en uygun emziği doktorunuza danışarak sağlıklı bir şekilde belirleyebilir, Chicco yenidoğan emzikleri ile kaliteyi ve dayanıklılığı garantileyebilirsiniz.

Chicco Emzik Modelleri

Chicco emzik çeşitleri bebeğin emme refleksini tatmin ederken aynı zamanda rahatlamasını sağlar. Chicco bebek emziklerinde bulunan boşluk kısımları bebeklerin çene yapısına ve burnuna uygun şekilde üretildiğinden bebeğe özgürlük hissi de verir. Nefes almada kolaylık sağlayan bu emziklerin 0-4 aylık ve 12 aylık bebekler için farklı emzik numaraları bulunduğundan dolayı bebeğinizin yaşını ölçüt alarak bebeğinize en uygun emziği seçebilirsiniz.

Chicco emzik çeşitleri, emzik tabanında geniş bir alana sahip olması sayesinde emme refleksi gerçekleştiren bebeğin doğal dudak hareketlerine alan tanır. Chicco bebek emzikleri, aynı zamanda tatsız ve kokusuzdur. Bu sayede bebeği rahatsız edebilecek hiçbir etkeni barındırmaz. 

PhysioForma Emzikler

Chicco’da yer alan PhysioForma emzikler, ekstra yumuşak yapıları ve özel tasarımları ile bebeğinizin huzurlu bir uyku çekmesine yardımcı olur. 2014 yılında toplam 150 bebek üzerinde yapılan bir araştırmada Chicco PhysioForma emzik modellerinin her 10 bebekten 9’u tarafından kabul edildiği ve bebek emzik alıştırma aşamasında kolaylık sağladığı tespit edilmiştir. Emziklerin son derece yumuşak silikon ve kauçuk materyalleri, bebeğinize ortodontik açıdan güvenilir bir kullanım deneyimi sunar. 

Doğru emzik seçimi, bebeklerin oral gelişiminin doğru ve sağlıklı biçimde sürdürülebilmesi açısından oldukça önemlidir. PhysioForma emzikler, ortodontik emzikler olduğu için bebeğin ağız ve diş sağlığını korur. Anne göğsü ilham alınarak tasarlanan bu model, yumuşak ve yuvarlak uçlu bir forma sahiptir. Bebeğinize gerek uyku esnasında gerekse gündelik yaşamında eşlik edecek bu emzikler, aynı zamanda bebeğinize etkili bir dudak desteği sağlar. Dudak desteği sağlayan bu emzikler bebeğinizin ağzında biriken tükürük sebebiyle oluşacak tahrişin olabildiğince önüne geçer. Ayrıca bebeğinizin dudaklarının ve dilinin doğal konumda kalmasına yardımcı olur.

Bebeğinize ekstra yumuşaklık, hassas cilt teması, göğüs andıran taban, havalandırma delikleri ve silikon emzik ucu gibi imkanları sunmak için Chicco PhysioForma Soft Silikon Emzik (0-6 Ay) satın alabilirsiniz. Chicco imzalı emziklerin anne göğsünden ilham alan özel tasarımları sayesinde bebeğiniz emziği kolayca kabul eder, böylece anne sütü almadığı zamanlarda da emme refleksini rahatlıkla tatmin edebilir.

Emzik Saklama Kutuları

Bebeğiniz için seçtiğiniz emziğin kullanımı kadar emziğin saklama koşulları da önem taşır. Huzurlu bir uyku ve güven hissi yaratan emziklerin hijyenik olarak saklanması oldukça önemlidir. Emziklerin yüzeylerle temas etmemesi ve toz, kir gibi dışsal faktörlerden korunması için Chicco’dan bir emzik kutusu temin edebilir, satın alacağınız emzik saklama kabı ile bebeğinizin emziğini bir sonraki kullanıma kadar güvenle saklayabilirsiniz.

Bebek emzik kutusunun faydası emziği hijyenik biçimde saklamakla sınırlı değildir. Bebeğiniz emziğini kullanmayı ne kadar çok sevse de gün içerisinde emziğini sıklıkla düşürebilir ya da ağzından çıkarmak isteyebilir. Bu tip anlarda bebeğinize yeni ve temiz bir emzik vermeniz, düşürdüğü emziği ise temizleyerek hijyenik koşullarda saklamanız mümkün olmayabilir. İşte bu gibi anlarda yedek emzik taşıma potansiyeli ile emzik kutusu size pratik çözümler sunar. Chicco emzik kutuları, birden fazla emziği çantanızda ya da cebinizde hijyenik koşullarda saklayabilmenizi sağlar. Siz de tercihinizi Chicco kalitesi ve güvencesinden yana yapabilir, bebeğinizin emziklerini Chicco emzik kutusu ile en temiz şekilde saklayabilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz. 

Emzik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin sakinleşmesini, kolayca uykuya dalmasını ve rahat bir uyku çekmesini sağlayan emzikler, mutlaka bebeğin yaşına göre seçilmelidir. Fakat yaş faktörünün yanı sıra doğru emzik seçiminde karşımıza dikkat edilmesi gereken birçok konu çıkabilir. Emzik seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca kriterler şunlardır: 

  • Emzik seçiminde öncelikle doktorunuzun görüşüne başvurmanız ve doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda bir emzik satın almanız gerekir.

  • Emzik üretiminde kullanılan malzemeler de dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Sağlam ve kırılmaz yapıda bir emzik tercih etmeniz oluşabilecek risk faktörlerini asgari düzeye indirecektir.

  • Emzik üretiminde kullanılan malzemelerin sağlamlığının yanı sıra emzik imalatında bebeğe zarar verebilecek maddeler kullanılmamasına da özen gösterilmelidir.

  • Emzik satın alma sonrası emzik hijyeni sağlamak da oldukça önemlidir. Bu sebeple bulaşık makinesinde yıkanabilir yahut kolay temizlenebilir yapıya sahip bir emzik satın almaya özen gösterilmelidir.

  • Bebeğin oral gelişimini göz önünde bulundurarak satın alacağınız emziğin ortodontik yapıda olmasına dikkat edilmelidir.

  • Bebeğe nefes alma kolaylığı sağlamak ve burun deliklerinin kapanmasını önlemek için delikli bir emzik tercih edilmelidir. Ayrıca delikli emziklerin, bebeğin uyku esnasında ya da gün içerisinde emziği yutma gibi olası risklerin önüne geçeceği unutulmamalıdır.

  • Emzik satın alırken mutlaka ürünün özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmeli, standartlara uygun emzikler tercih edilmelidir. 

  • Emzik hijyenini sağlamak için emzikte kapak olup olmadığına dikkat edilmeli, eğer seçilen emzikte kapak yoksa bunun yerine emzikle birlikte bir emzik saklama kutusu temin edilmelidir.

  • Ebeveynler emzik satın alırken tercihlerini güvenilir markalardan yana kullanıp bebeklerinin sağlığını ve güvenliğini riske atmamaya özen göstermelidir.

Bütçenize ve İhtiyacınıza Uygun Emzik Fiyatları

Emzik fiyatları da tıpkı diğer bebek ürünleri gibi kullanılan malzemeye ve ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Chicco, farklı ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurarak herkese hitap eden emzik seçeneklerini satışa sunar. Siz de Chicco emzik çeşitlerini tercih ederek bebek bakımına kolaylık katabilirsiniz.

Bebeğin emme refleksini gidermesine yardımcı olan bir diğer bebek ürünü, biberonlardır. Bebeklerin beslenmesinde büyük bir role sahip olan biberonlar tıpkı emzikler gibi yaş gruplarına ve yapıldıkları malzemeye göre değişkenlik gösterir. Bebeğinizin yaşına ve ihtiyaçlarına uygun olan biberonu seçerek sepetinize ekleyebilir, Chicco kalitesiyle bebeğinizi gönül rahatlığıyla besleyebilirsiniz.

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı