Tulumlar

Anneler ve babalar, bebeklerine dair her konuda son derece hassastır. Bu konulardan biri de kıyafet seçimidir. Deneyimli anne babaların bebek gardırobunda bulundurduğu parçalardan biri olan tulumlar, ebeveynlere olduğu kadar bebeğe de kolaylık sağlar. Örneğin tulumlar bebeğin hareketini kısıtlamaz. Aynı zamanda mevsimine göre seçilen tulumlar hava durumunun olumsuz etkilerini minimum düzeye indirebilir. Bel bölgesinde lastik bulunmayan tulumlar, bebeklerin hassas ciltleri için de uygundur. Tüm bu nedenlerle tulumlar, özellikle yenidoğan evresindeki bebekler için sıkça tercih edilir. Siz de bebeğinizin ihtiyaçlarına göre bir tulum seçebilir, böylece ona ihtiyaç duyduğu rahatlığı sunabilirsiniz.

Bebek Tulum Modelleri

Bebek tulumları oldukça çeşitlidir. Bebeğin hareket kabiliyetini göz önünde bulundurarak tercihinizi hem ebeveynlere hem de bebeğe kolaylık sağlayacak bir modelden yana yapabilirsiniz. Tulum modelleri arasında patikli tulumlar ile patiksiz tulumlar yer alır. Kış mevsimi ve yaz mevsimi için gerek gündelik kullanımda gerekse uyku esnasında kullanabileceğiniz tulumlar da mevcuttur. Kış mevsiminde patikli bir tulum tercih edebileceğiniz gibi yaz mevsiminde kolsuz ve patiksiz bir tulum tercih edebilirsiniz. Tulumların kullanım alanları sınırsızdır, bu sebeple bulunduğunuz ortama ve koşullara uygun tulumu Chicco’da bulabilirsiniz. İşte, bebek tulum modellerinden bazıları:

  • Arkadan açılan tulumlar

  • Bacak arasından açılan tulumlar

  • Bacaksız tulumlar

  • Patikli tulumlar

  • Patiksiz tulumlar

  • Set halindeki tulumlar

  • Önden açılan tulumlar

Kışlık Bebek Tulumları

Özellikle yenidoğan bebekler, vücut ısılarını ayarlayamadıkları için kıyafetlerine dikkat etmek gerekir. Kış mevsiminde birçok ebeveyn çareyi bebeğini kat kat giydirmekte bulsa da bu durum bebeğin hareket kabiliyetini azaltabilir. Bebeğinizin vücut ısısını olağanın üzerine çıkarmamak ya da aşağısına düşürmemek için bebek kışlık tulumları size kolaylık sağlayabilir. Kozmonot tulum ya da astronot tulum olarak da bilinen kışlık tulumlar, bebeğin vücudunu baş dahil olmak üzere bütünüyle sarar. Bu nedenle, kışlık tulumların mont görevi gördüğünü söylemek de mümkündür. Bu tulumlar, soğuk geçirmeyecek şekilde tasarlandığından altına kat kat kıyafet giydirmeye gerek kalmaz. Kapalı ortamda giyilen kıyafetin üstüne tulum giydirdiğinizde dış mekanın ısısından dolayı tereddüt yaşamanıza gerek kalmaz ve bebeğinizi soğuk havaya karşı koruma altına almış olursunuz.

Dış mekan için üretilen kışlık bebek tulumlarının yanı sıra iç mekan için de üretilmiş olan kışlık bebek tulumları da vardır. Sevimli görüntüsünün yanı sıra uzun kollu olması ve patikli yapısıyla vücudu sıcak tutan ayıcıklı tulum ile bebeğinizi kış mevsiminin soğuğuna karşı güvence altına alabilir, kararınızı vermeden önce farklı modelleri de incelemek için kategoriye göz atabilirsiniz.

Yazlık Bebek Tulumları

Bebeğin hareketini kısıtlamayan ve onu sıkıştırmayan bebek tulumları, hem kış hem de yaz mevsiminde tercih edilebilir. Kolsuz, kısa kollu, şortlu veya bacaksız tulumlar yaz aylarında bebeğinizin terlemesini önleyebilir. Terlemenin yanı sıra nefes alan özellikte bir kumaş tercih ederek bebeğinizin hassas cildinin hava almasını da sağlayabilirsiniz. Bu sayede bebeğin bunalmasının ve vücudunda oluşabilecek isilik, tahriş gibi istenmeyen durumların da önüne geçebilirsiniz.

Bebek tulumları özellikle oyun oynarken ve uyku esnasında bebeğinizin kıyafetinin bebek üzerinden çıkmaması ve açılmaması için tasarlanmıştır. Bu sebeple her zevke hitap eden ve çok sayıda farklı çeşidi bulunan bebek tulumlarından bebeğinize uygun olan tulumu satın alarak kıyafetini sürekli düzeltmek zorunda kalmazsınız. 

Bebek Uyku Tulumları

Bebek tulumları, gün içerisinde olduğu gibi uyku anında da bebeğe rahatlık sağlar. Uyku sağlığı açısından bebeklerin beşiğinde battaniye, yorgan gibi eşyaların bulundurulması sakıncalıdır. Ayrıca bebekler ve küçük çocuklar, gece boyunca sürekli üstlerini açabilir. Bu nedenle kış aylarında bebeğinizin üşümesini önlemek için bebek uyku tulumları kullanmak en ideal seçenektir. 

Bebeğiniz için bir uyku tulumu seçerken içinde rahatça hareket edebiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeğe büyük gelen tulumlar bebeğin üzerinden kolayca çıkabileceği gibi küçük gelen tulumlar da bebeğinizi rahatsız edecektir. Bu nedenle tulumun bedenini doğru seçmek üzerinde durulması gereken noktalar arasındadır.

Satın alacağınız tulumların görüntüsü ve işlevi kadar kalitesi de önemlidir. Bunun için her zaman pamuklu kumaşlardan üretilen tulumları tercih etmek en idealidir. Pamuklu kumaşlar doğaldır, nefes alan dokuya sahiptir ve bu sayede bebeğinizin terlemesini önler. Kumaşın yanı sıra bebek uyku tulumları modelleri de önem taşır. Örneğin fermuarlı uyku tulumları çok hareketli bebekler için önerilir çünkü bu tulumlar bebeğin üstünü açmasını neredeyse tamamen engelleyebilir.

Bebek Tulumları Fiyatları

Bebek tulumları için fiyatlar, mevsimlere ve modellere göre değişkenlik gösterse de hemen hemen her bütçeye hitap eder. Chicco tulum kategorisinden bebeğinize ve bütçenize uygun olan tulumu seçebilir, kampanya dönemlerinde avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Bebek tulumları gibi bebek takımları da bebeğinizin gardırobunda yer alması gereken kıyafetler arasında yer alır. Tıpkı tulumlar gibi bebek takımları da göz zevkine hitap eden konforlu tasarımları ile öne çıkar. Zevkinize ya da ihtiyacınıza göre erkek bebek takımları ve kız bebek takımlarına da göz atabilir, bebeğinizin ihtiyacına yönelik her ürüne Chicco güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı