Oto Koltukları

Bebek oto koltukları, seyahat güvenliği konusunda olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Chicco’nun uzmanlığı ile üretilen fonksiyonel ve kaliteli oto koltuklarını uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Chicco bebek oto koltuğu modelleri, araba koltuğu ile mükemmel uyum sağlarken hem ISOFIX sistemi hem de emniyet kemeri ile kolayca sabitlenebilme özelliğini kullanıcıya sunar. Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir Chicco bebek araba koltuğu satın alarak otomobil yolculuklarında bebeğinizin güvenliğini artırabilirsiniz.

Sabit, Ayarlanabilir veya Yatabilen Bebek Oto Koltukları

Denge, kendini koruma ve benzeri temel güdüleri gelişmediği için seyahat esnasında ekstra korumaya ihtiyaç duyan çocuklar, kısa ya da uzun mesafe fark etmeksizin tüm otomobil yolculuklarında oto koltuğunda seyahat etmelidir. Chicco’nun sunduğu oto koltuğu modelleri arasında çocuğunuzun yaş ve ölçülerine özel oto koltukları bulunur. Diğer yandan sabit veya yatabilen bebek oto koltuğu da yine Chicco’nun tercih edebileceğiniz diğer seyahat güvenliği seçeneklerini oluşturur.

Konforu ve güvenliği bir araya getirmek için geliştirilmiş olan Chicco bebek oto koltukları, kaliteli materyaller ve dayanıklı dolgu malzemeleri içerir. Böylece mekanik aksamlarından oturma alanlarına kadar tüm bölümleri defalarca kez kullanılsa da kolayca deforme olmaz, uzun süre üst düzey emniyet ve rahatlık sunar.

Bebek Oto Koltuk Modelleri

Chicco bebek araba koltuğu modelleri, uluslararası kabul görmüş standartlar temel alınarak üretilir. Üretilen modeller bebeğin yaşına ve ağırlığına göre belirlenmiştir. Bu sebeple bebeğinize en uygun oto koltuğunu seçmek için satın alacağınız ürünün özelliklerine bakmayı ihmal etmeyiniz.

Oto koltuğu seçerken çocuğunuzun yaşını ve ağırlığını göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz. Her yaştan çocuğun ihtiyacına cevap verebilen Chicco araç koltuğu modelleri beş gruba hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Gruplarına göre çocuk oto koltukları şu şekilde sınıflandırılır:

 • Grup 0: 0-10 kg

 • Grup 0+: 0-13 kg

 • Grup 1: 9-18 kg

 • Grup 2: 15-25 kg

 • Grup 3: 22-36 kg

Bebek Oto Koltuğu Ne Zaman Kullanılır?

Chicco araç koltuğu çeşitlerinden size ve bebeğinize uygun olanını satın alarak bebeğinizin doğumundan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Zamanla büyüyen bebeğinizin baş kısmı oto koltuğunun sırtlığının üst köşesinden görünmeye başlarsa ve baş desteği en yüksek pozisyondayken omuzları emniyet kemeri bağlantısının üzerine çıkarsa oto koltuğunuzu bir üst grup ile değiştirmeli ve çocuğunuzun kilosuna uygun yeni bir oto koltuğuna geçmelisiniz. Eğer oto koltuğunuzu sık sık değiştirmek istemiyorsanız Chicco’nun geniş yaş grubunu kapsayan bir modelini tercih edebilir ve oto koltuğunuzu uzun süre kullanabilirsiniz.

Bebek Oto Koltuğu Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Bunun için Karayolları Trafik Yönetmeliğinde belirtilen yaş 12’dir. Çocuğunuz yasalarca belirlenen ağırlığa ve uzunluğa eriştikten sonra oto koltuğunuzu kullanmayı bırakabilir ve çocuğunuzun güvenliğini emniyet kemeri ile sağlayabilirsiniz.

Bebek Oto Koltuk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto koltuğu seçiminde çocuğun yaşı ve ağırlığı dışında dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Satın alacağınız bebek oto koltuğunun aracınıza uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 • Bebeğinize uygun olarak satın alacağınız bebek oto koltuğu emniyet kemeri barındırmalıdır. Özellikle daha küçük yaşta olan çocuklar için emniyet kemeri gerekli olduğundan mutlaka kemeri bulunan bir oto koltuk tercih etmelisiniz.

 • Satın aldıktan sonra ürünün kullanım kılavuzunu dikkatle okumalı ve kullanım kılavuzundaki direktiflere göre ürünü aracınıza monte etmelisiniz.

 • Uluslararası standartlara göre tasarlanmış bir oto koltuk tercih etmeli, koltukta kullanılan tekstil ürünlerinin hava alan ve terletmeyen yapıda olmasına özen göstermelisiniz.

 • Temizliği kolay olan bir ürün tercih etmeniz bebeğinizi hijyen bakımından da güven altına alacağı için bu gibi sağlığı riske atmayacak ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

 • İkinci el oto koltuklarında gözle görülmeyen yapısal hasarlar olabilir. Bu sebeple çocuğunuzun güvenliğini riske atmamak için ikinci el oto koltuklarını tercih etmemelisiniz.

Bebek Oto Koltuk Yükseltici Nedir?

Karayolları Trafik Yönetmeliğince boyu 150 cm ve 150 cm’den kısa, ağırlığı 36 kg altında olan çocuklar için seyahat esnasında zarar görmemeleri ve çocukların güvenliğinin sağlanması için oto koltuğu kullanımı mecburi kılınmıştır. Başka bir deyişle çocukların 12 yaşına kadar araç koltuğu kullanmaları yasal zorunluluk haline gelmiştir. 

Araçlardaki emniyet kemerleri yetişkinler için tasarlandığından dolayı çocuğunuzun emniyet kemeri kullanması için mevcut koltuktan birkaç cm yükselmesi gerekir. Bu yükselme desteğini ise bebek oto koltuk yükseltici modelleri sağlar. Yükselticiler genellikle 2. ve 3. yaş grupları içerisinde yer alan çocuklar için önerilir.

Oto Koltuğu Arabaya Nasıl Bağlanır?

2006 yılından itibaren üretilen araçların hemen hemen hepsinde ISOFIX  bağlantısı bulunur. Fakat ISOFIX bağlantısı 2013 yılından sonra üretilen araçlarda zorunluluk haline geldiği için 2013 yılı öncesi üretilen aracınızda ISOFIX bağlantısı olup olmadığını kontrol etmenizde yarar vardır. Eğer aracınızda bu bağlantı var ise satın aldığınız bebek oto koltuğunun arkasında bulunan 2 adet ISOFIX çubuğunu aracınızdaki ISOFIX kancalarına yerleştirip koltuğunuzu güvenle sabitleyebilirsiniz.

Eğer aracınız 2006 yılından önce üretilen bir modelse ya da 2013 öncesi üretilip de ISOFIX bağlantısı bulunmayan bir modelse arka koltuğunuzda bulunan emniyet kemeri sayesinde bebek oto koltuğunuzu sabitleyebilir ve güvenli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Oto Koltuğu Nereye Konmalı?

Oto koltuğu aracınızın arka koltuğunda konumlandırılmalı, oto koltuğunun yer aldığı koltuktaki hava yastıkları işlevsiz hale getirilmelidir. Ayrıca bebeklerin güvenlik açısından en az 15 ay arkaya dönük taşınması gerekir. Çünkü ancak bu yaştan sonra bebek baş ve boyun kontrolünü sağlayabilir ve öne dönük taşındığında önden gelebilecek darbelere karşı daha dayanıklı olur.

Oto koltuk bebek ile seyahat için gerekli olan ürünlerden biridir, oto koltuğun yanı sıra mutlaka satın alınması gereken bir diğer ürün ise bebek arabasıdır. Bebek arabaları kendi içerisinde oto koltuğu ve ana kucağı gibi birçok işleve sahip olabilir. Modüler yapıları ve işlevsel özellikleri ile dikkat çeken travel sistem bebek arabaları sayesinde bebeğinizin konforunu bozmadan seyahatinize devam edebilirsiniz.

Bebek Oto Koltuk Fiyatları

Bebek ve çocuk oto koltuk fiyatları ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Yalnızca rahatlık ve sağlamlık bakımından farklı beklentilere uygun alternatifler üretmekle sınırlı kalmayan Chicco, aynı zamanda bebek oto koltuğu fiyatları bakımından da her bütçeye hitap eden seçenekler sunar. Bebek oto koltuk önerileri arasında inceleme yaparak Chicco oto koltuğu modelleri arasından sizin için en uygun olanı belirleyebilirsiniz.

Bebeğinizin ihtiyaçları göz önünde bulundurarak üretilen ve doğumdan itibaren 12 yaşına kadar kullanılabilen Chicco Unico (Gr.0/1/2/3) Bebek Oto Koltuğu ile oto koltuğunuzu değiştirmeden uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun değişen yaş ve ağırlığına paralel olarak tekrar tekrar araç koltuğu satın almaya gerek duymadan bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Unico bebek oto koltuğu 360 derece dönen yapısı ve üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulur. 

Siz de zevkinize en uygun olan oto koltuğunu seçebilir, güvenlik, konfor ve rahatlık gibi birçok avantaja sahip olabilirsiniz.

 

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı