Büyümek için oyna!

Bebeğinizin yaşına uygun oyuncağı nasıl seçeceksiniz?  

chicco-oyuncak-1

Çocuklar için oyun çok önemlidir ve tüm enerjilerini ve kaynaklarını sanki bir 'iş' yaoarcasına oyunlarda kullanırlar. Bu onların dünyayı anlama ve algılama yollarından biridir. Oyun bebeğin gelişim evrelerine göre değişiklik gösterir. Bu sebeple Chicco bebeklerin gelişimine paralel bir şekilde oyuncaklar üretmektedir. 

 

chicco-oyuncak-1 chicco-oyuncak-1

Doğumdan 3. Aya kadar, görme, uyma ve dokunma.

Doğumundan bu yana, bebeğin etrafındaki tüm duyuları hissetmesini,algılamasını, kendisini tanıması ve etrafını keşfetmesini sağlar. Bu aşamalarda, asılabilen hareketli ve müzikli dönen oyuncaklar, yeni doğan bebekler için idealdir

chicco-oyuncak-2 chicco-oyuncak-2

4. aydan 8. Aya kadar:kucaklama, yakalama ve okşama

Bebek tüm duyularını kullanarak etrafındaki tüm nesneleri test etme yeteneğine sahiptir; ve bu iletişim ile tekrarlanan sesleri ebeveynleri ile etkileşim başlar. Bu sesli etkileşim ve müzikli oyuncaklar, anne ve baba ile resimli kitaplar, farklı şekiller ve malzemeler oyun oynamak için idealdir.

chicco-oyuncak-3 chicco-oyuncak-3

9. aydan 12. Aya kadar:kapmak bırakmak ve emeklemek.

Bebeğin motor becerilerini geliştiren, onları keşfetmeye, ilk adımlarını attırmaya teşvik eden oyuncaklar büyümelerinde çok önemlidir. İlk adımlar ve binilebilir oyuncaklar onların hareket etmesinde ve büyümesinde çok büyük etki yaratır.

chicco-oyuncak-4 chicco-oyuncak-4

12. aydan 18. Aya kadar:anlama, konuşma ve hareket.

Zaman geçtikçe çcocuğun motor koordinasyonun gelişmesinde faydalı olur.Bebeğiniz sevdiği ürünleri tutmayı ve onunla hareket etmeyi çok sever. Bu süre boyunca bebeğiniz birkaç kelime kullanarak ailesinden duyduğu kelimeleri kullanmaya başlar. Bu nedenle birden fazla dil konuşan oyuncaklar çocuğun gelişiminde çok önemlidir.

chicco-oyuncak-5 chicco-oyuncak-5

18. aydan 24. Aya kadar:hareket, hayal etme ve iletişim.

Bu zaman sürecinde, bebeğiniz daha özgür olur ve hareket becerilerini daha fazla aktive hale getirir. Uzaktan kumandalı araçlar ya da bisikletler bu beceriler için en güzel örneklerdir. Çünkü bebeğiniz oyun oynamayı, konuşmayı, etkileşim halinde olmayı ve isteklerini dile getirebilmeyi çok isterler.

chicco-oyuncak-6 chicco-oyuncak-6

24. aydan itibaren: taklit oluşturma ve sosyalleşme.

Çocuklar hayal kurarak ve sembollerle düşüncelerini açıklayarak dünyayı keşfeder. Bu nedenle çocuğun tercih ettiği oyuncaklarda onun hayal ve yaratıcılık yönlerini desteklemeli.

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı