Hamilelik

Pozitif Gebelik Testi Sonucunda Yapılması Gerekenler

Pozitif bir hamilelik testinden sonra, hissedeceğiniz duygular inanılmazdır. Mutluluğunuza bir dizi soru ve şüphe eşlik eder: Her şey yolunda gidecek? Şimdi ne yapmalıyım? Kimi takip etmeliyim? Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra, panik yapmamak ve sakin bir şekilde planlama yapmanız için bazı ipuçları

TEST_POSITIVO

Kimi takip edeceğinizi seçin

Pozitif bir gebelik testinden sonra her şeyden önce kiminle gebeliğinizi takip edeceğinizi seçmek önemlidir. İyiyseniz ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa, her zamanki jinekoloğunuz, bir doğum uzmanı tarafından takip edilmeyi veya doğum yapacağınızı düşündüğünüz veya bu konuda iyi olduğunu duyduğunuz bir hastaneye başvurmayı tercih edebilirsiniz. 

Folik asit almak

Pozitif bir gebelik testinden sonra yapılması gerekenler arasında kesinlikle en öncelikli olanı folik asit almaktır. Vücutta birikmeyen ancak sürekli olarak beslenme yoluyla alınması gereken bir vitamindir. Aslında, gebe kalmadan önce folik asit almaya başlamak iyi bir alışkanlık olacaktır, ancak bunu yapmıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede yapmaya başlamanız önemlidir. Folik asit, gebelikten üç ay önce ve spina bifida gibi konjenital anormalliklerin önlenmesi için ilk trimester boyunca önerilir.

Sigara ve alkolü ortadan kaldırın

Bazı alışkanlıklar hamilelik sırasında çok tehlikelidir, bunların arasında kesinlikle sigara ve alkol vardır. Sigara içmek düşük, erken doğum veya düşük doğum ağırlığı gibi bazı riskler doğurabilir. Dokuz ay boyunca plasentayıkolayca geçen alkolden de kaçınılmalıdır. Bu nedenle, en geç bir bebek beklediğinizi öğrendiğiniz anda derhal sigara ve alkol alımını durdurmalısınız.

Anti-toksoplazmoz davranışlarında bulunmak

Toksoplazmoza karşı bağışıklık düzeyinizi henüz bilmiyorsanız, çiğ et, pişmemiş sebze yemekten ve özellikle kedilerin dışkılarıyla temastan kaçınmak gibi bazı yeme davranışlarını benimsemeniz gerekir. İlk ziyaret sırasında jinekolog ayrıca toksoplazmaya karşı antikorların varlığını veya yokluğunu tespit edecek bir kan testi olan tokso-testini de yazacaktır. Ayrıca size kızamıkçık, HIV ve sitomegalovirüs için bir analiz verilecektir.

İlaç alımını kontrol edin

Tüm ilaçlar hamilelikle uyumlu değildir. İlaç kullanıyorsanız, tedaviye devam edip etmeyeceğinizi, değiştirip değiştirmeyeceğinizi veya durdurup durdurmayacağınızı anlamak için derhal doktorunuza veya uzmanınıza danışmanız en iyisidir. Genel olarak, herhangi bir ilaç almadan önce bir jinekoloğa danışmak her zaman iyidir.

Yoğun veya tehlikeli sporlardan kaçının

Yoğun sporlardan veya kayak, binicilik gibi riskli sporlardan kaçının. Bunun yerine, hem dokuz ay boyunca en çok strese maruz kalan belirli alanların kaslarını güçlendirmek hem de aşırı kilo riskini önlemek için yararlı olan hamilelik için ideal olan ılımlı bir fiziksel aktivite yapılması önerilir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı