Hijyen ve Koruma

Sivrisineklerden Korunma: Siz ve Çocuğunuz için Sivrisineklere Karşı Çareler Ve Korunma Yolları

Yaz aylarında, sivrisineklere karşı çocuklara özel çevresel stratejiler geliştirilmeli ve doğal tedbirlerle çocuklar ısırıklardan korunmalıdır.

PASSEGGINO_LEGGERO

Peki sivrisinekler ne için var? 

Sivrisinekler, herkesin onsuz yapabileceği bir şeydir. Yine de bu rahatsız edici böcekler ekosistemde de rol oynarlar: örneğin, önemli tozlayıcılardır ve ayrıca balıklar, kertenkeleler ve yarasalar için bol miktarda besindirler. Kesin olan bir şey var: Sıcaklıklar yüksek olduğu sürece bebeğinizin hassas cildinin dikkatli bir şekilde korunması gerekir.

Sivrisinek ısırığından korunma yolları

Sivrisinek ısırıklarını önlemek için bahçe ve avlu gibi açık alanlarda ekolojik kovucularla sivrisinek kontrolü mümkündür. Evde, pencerelerde sinek teli ve pencere kenarlarında sardunyalar, lavanta, fesleğen veya limon otu gibi bitkiler yararlıdır, bu da saksıdaki suyun durgunluğunun önlenmesini sağlar. Citronella mumları ve piretrin bazlı elektrikli paspaslar en etkili sivrisinek ilaçları arasındadır, ancak açık havada veya iyi havalandırılan ortamlarda kullanılmaları gerekir.

Küçüklerle yürüyüşe çıkmadan önce önlemler

Çocuğunuzu bebek arabasındayken korumak için ince ağlı bir cibinlik kullanmak, can sıkıcı böceklere karşı harika bir çözümdür. Evden ayrılmadan önce çocuğunuzun hassas cildi, çocuklara özel kovucu kremler, cildi tahriş etmeyen bitkisel özlere dayalı doğal çözümlerle korunmalıdır.

Kaşıntıyı yatıştırmak için stratejiler

Ya çocuğun zaten sivrisinek ısırığı varsa? Nemlendirici ve yatıştırıcı bir krem genellikle kaşıntıyı hafifletmek için yeterlidir ve çocuğunuzun kaşınmasını engeller. Kaşıntı özellikle yoğun olduğunda, yumuşak bir beze sarılmış buzları doğrudan sivrisinek ısırığının üzerine uygulayabilirsiniz. Soğuğun vazokonstriktör etkisi, anestezik ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı