Yemek Zamanı

Ek besin döneminde beslenme alanının önemi

Bebekler, bu dönemde mama sandalyesi ile yenmek zamanını ilişkilendirmeyi öğrenecekler, ve bu nedenle her öğünde takip edilecek bir ritüel yaratmak çok önemlidir.

pappa-svezzamento

Çocuklar alışkanlıklara bağlıdırlar ve netliğe ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ek besin döneminde sakin ve huzurlu, paylaşım yapabileceğiniz bir alan yaratabilmek için; evinizde miniğinizin her zaman aynı metotları ve araçları (mama sandalyesinden çatal, bıçak ve tabak takımına kadar) kullanarak besleneceği belirli bir alan oluşturmak ve bir çeşit beslenme ritüeli yaratmak yararlı olabilir.

Mama sandalyesinin rolü

Çocuklar, mama sandalyesini hemen ve içgüdüsel olarak yemek zamanı ile ilişkilendirdiği için, bir de bu aktivitenin baştan beri gerçekleştiği bir yer olduğunu kabul edersek, mama sandalyesi bu süreçte önemli bir rol oynar.   

Minikler aç oldukları için ağladıklarında, onları mama sandalyelerine oturtmak, yakında yemeğin geleceğini hissettirdiği için, sakinleşmelerinde yararlı olabilir.

Ek olarak, mama sandalyesinin güvenli ve konforlu olmasının yanı sıra, ayarlanabilir ve miniğinizin büyümesine adapte olabilir olması da çok önemlidir. Bu yüzden, mama sandalyesi, ilk aylarda kullanabileceğiniz ana kucağına dönüşebilmeli ve sonrasında bebeğiniz daha dik pozisyonda oturabildiğinde, onun ilk sandalyesi olabilmeli.

Anne, baba ve kardeşlerle masada

Mama sandalyesi, bebeğe birlikte yemek yeme deneyimini sağlamak için, anne, baba ve kardeşlerin yemek yediği masaya yükseltici mama sandalyesi olarak getirilebilmeli. Bu onları, gördükleri davranışları yaparak öğrenmelerine teşvik eder. Örneğin; çatal bıçak nasıl kullanılır, masada ne yapılmalı ne yapılmamalı gibi. Bu nedenle, beslenme açısından iyi bir örnek oluşturmak çok önemlidir.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı