Bebeklerin anne karnında geçirdikleri ayların ardından dış dünyaya alışmaları, zaman alabilen ve yorucu olabilen bir süreçtir. Bu süreçte kendilerini güvende ve konforlu hissetmedikleri için sık sık uyanan, rahatsız olan ve ağlayan bebekler için özel ekipmanlara ihtiyaç duyulabilir. Chicco, anne kucağı ve bebek salıncağı modelleri ile bu süreci hem bebeğiniz hem sizin için çok daha kolay ve keyifli hale getirir. Üstelik kolay taşınabilir, modüler yapısıyla Chicco ana kucağı ve bebek salıncak çeşitlerini dilediğiniz yere götürebilir, saklamak için fazla bir alana ihtiyaç duymazsınız. 

Konfor ve Güvenlik için Chicco Ana Kucağı ve Bebek Salıncakları

Standart ana kucağı modelleri, genellikle yalnızca bebeklerin oturur veya yatar pozisyonda durabilecekleri kısımlardan ibarettir. Chicco, her ürününde olduğu gibi ev tipi ana kucağı ve çocuk salıncak modelleri konusunda da yenilikçi ve gelişmiş bir tutum sergileyerek çeşitli özellikleri bir araya getirir. Örneğin çıkarılabilir eğlence paneli, bebeğinize birbirinden farklı doğa sesleri, melodiler hatta kendi sesinizden masallar ve ninniler dinletmenizi sağlar. Müzik çalabilmenin yanı sıra ses kaydedip oynatabilen Chicco bebek salıncakları, böylece bebeğinizin sakinleşmesine ve kendini güvende hissetmesine yardımcı olur. 

Chicco’nun bebek ana kucağı konusunda sağladığı diğer avantajlardan biri de titreşim özelliğidir. Titreşim özelliği sayesinde bebeğinizin rahatlaması, hatta uykuya dalması çok daha kolaylaşır. Tüm bunlara ek olarak yatar ya da oturur şekilde farklı pozisyonlara ayarlanabilen anne kucağı ve salıncaklar, aynı zamanda katlanarak kumaş tutacakları sayesinde kolayca taşınabilir ve fazla yer kaplamaz. Çıkarılıp yıkanabilen kılıf da hijyenik ve uzun ömürlü bir kullanım için oldukça önemlidir. Chicco’nun ana kucağı fiyatları ve çocuk salıncak fiyatları ise birbirinden değişik modelleri sayesinde her bütçeye uygun seçenekler barındırır.

Anne Kucağı Modelleri 


Bebeğinizin huzurlu bir şekilde uyuyabileceği ya da oturabileceği bebek ana kucağı ürünleri, ebeveynlerin sıcak ve şefkatli kucaklarını aratmayan konfor özelliklerine sahiptir. Bu sayede konfor ve güvenliğe fazlasıyla  ihtiyaç duyan bebekler için ideal bir tercihtir. Anne kucağı beşik ve puset modelleri kullanım amacına göre üç ana gruba ayrılır. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan bu modeller ev, dış ortam ve otomobil kullanımlarına uygun olarak üretilir.

Ev Tipi Ana Kucağı ve Salıncak Modelleri

Ev tipi ana kucağı puset modelleri, bebeklerin gün içinde kendi başlarına eğlenceli zaman geçirmelerine yardımcı olur. Bebeklerin zeka gelişimini de destekleyen eklentilerle zenginleştirilen ev tipi ana kucakları, yoğun tempoya sahip ebeveynler için büyük bir kurtarıcıdır. Chicco Relax & Play salıncak gibi ürünler, otomatik sallama özelliği, oyuncak barı ve melodiler gibi aktivite imkanları sayesinde farklı işlerle uğraşırken bebeğinizin oyalanmasını sağlar. Anneler tarafından ana kucağı önerisi olarak sıkça gösterilen ev tipi modeller, fonksiyonel özellikleriyle öne çıkıyor.

Oto Koltuğu Ana Kucağı Modelleri

Otomobil koltukları için üretilen oto koltuğu ana kucakları, yolculuk sırasında bebeğinizin konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlar. 0-3 arası farklı gruplandırmalara sahip olan araç ana kucakları, güvenli bir seyahat deneyimi yaşamanız için uygun tercihtir.

Kanguru Ana Kucağı Modelleri

Hareketli ebeveynler için ideal bir tercih olan bu anne kucağı kanguru olarak da ifade edilir. Bebeğinizi kucağınızdan ayırmadan işlerinizi halledebileceğiniz ve rahat bir şekilde ellerinizi kullanabileceğiniz kanguru ana kucağı modelleri, omuz askıları sayesinde çantaya benzer bir kullanıma sahiptir. Ergonomik üretim malzemeleriyle desteklenen kanguru anne kucakları, bebeğinizi huzurlu ve konforlu bir şekilde kucağınızda taşımanıza imkan tanır.

Ana Kucağı Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Pek çok ebeveyn, işlevsel özelliklere sahip ana kucaklarının kaç aya kadar kullanılabileceğini öğrenmek ister. Anne yanı beşikler, bebek arabaları ve diğer benzeri bebek aksesuarlarında da olduğu gibi ana kucaklarının kullanım süresinin ay veya yaşla belirlenmemesi gerekir. Bebek ürünleri yaş kriterlerinden ziyade taşıma kapasitelerine göre sınıflandırılır. Bu sebeple anne kucağının kullanım süresini çocuğunuzun kilosuna göre belirleyebilirsiniz. 

Ana Kucağı Arabaya Nasıl Bağlanır?

Bebekleriyle araç seyahati yapmak isteyen ebeveynlerin tercih ettiği ana kucakları, bebeklerin güvenli seyahati için büyük önem taşır. Konfor ve güvenliği bir araya getiren bu koltuklar, araçların arka koltuklarına uygun şekilde bağlanmalıdır. Farklı oto bebek koltuğu modelleri, farklı şekillerde araca sabitlenebilir. Emniyet kemeriyle bağlanan oto bebek koltuğu modelleri, emniyet kemerinin koltuk arkasında yer alan bölümden geçirilerek sabitlenmesiyle bağlanabilir.

Günümüzde daha yaygın bir şekilde kullanılan bir diğer yöntemse, Isofix adı verilen bağlantı sistemini destekleyen oto ana kucağı modelleridir. Isofix bağlantısı, hatalı koltuk kurulumu ihtimalini %8 gibi son derece düşük bir rakama indirerek daha güvenli bir kurulum gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Metal sabitleme ve bağlantı noktasıyla gerçekleştirilen Isofix ana kucağı kurulumu son derece basit ve pratiktir. Bağlantının başarılı bir şekilde tamamlandığı, bağlantı noktaları oturtulduktan sonra çıkan sesten ve göstergeden anlaşılabilir. 2013 yılından itibaren sektörde bir standart haline getirilen Isofix desteği, aracınızı bebeğiniz için daha güvenli bir alan haline getirmeye yardımcı olur. 

Ana Kucağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ana kucağı seçimi yapmak, ebeveynler için zorlayıcı olabilir. Farklı özelliklere ve kullanım amaçlarına uygun olarak üretilen ana kucağı modelleri arasından en uygun seçimi yapmak için sizin ve bebeğinizin ihtiyaçlarını anlamak ve göz önünde bulundurmak büyük önem taşır. Ev, dış ortam ve araç ana kucağı modelleri arasından ihtiyacınız olan tercihi belirledikten sonra birkaç önemli kriter yardımıyla seçiminizi tamamlayabilirsiniz. Bu kriterleri birkaç başlık altında sıralayabiliriz:

Bebeğinizin kilosuna ve fiziksel özelliklerine uygunluk

Bebeğinize uygun bir model tercih etmeniz, onun en iyi deneyimi yaşaması için önemli bir kriterdir. 

Kolay temizlenebilen, çıkarılabilir kılıflar ve parçalar

Ana kucağı modelinin çıkarılabilir kılıflara ve kolay temizlenme özelliklerine sahip olması, bebeğiniz için daha hijyenik bir kullanım gerçekleştirmenize ve onun sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Eğitici ve eğlendirici eklentiler

Eğlenceli ve öğretici aksesuarlarla zenginleştirilen modeller, çok yönlü bir kullanım için ihtiyaç duyacağınız özelliklere sahiptir. Bebeğinizin konfor ve eğlence ihtiyaçlarını bu sayede karşılayabilirsiniz.

Üstün konfor özellikleri

Bebekler hassas bir vücuda sahiptir. Bu sebeple üst düzey konfor sunan ve kaliteli malzemelerden üretilmiş bebek anne kucağı modellerini tercih etmeniz ideal bir seçimdir.

Anne Kucağı Fiyatları 

Ürün özelliklerine göre değişiklik gösteren anne kucağı fiyatları, uygun bir seçim yapmanız için göz önünde bulundurabileceğiniz bir kriterdir. Chicco anne kucağı ve bebek salıncakları, üstün kalite ve avantajlı fiyatları bir arada sunar. Ebeveynlerin ve bebeklerin en iyi deneyimi yaşaması için özgün ve inovatif tasarımlarla geliştirilen ve hassas kontrollerden geçen Chicco ürünlerini bebeğiniz için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Chicco’nun sallanan ana kucağı ve daha pek çok farklı modelini inceleyerek size en uygun tercihi kolayca bulabilir, siparişinizi oluşturduktan sonra kısa sürede sahip olabilirsiniz. 

 

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
300 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı