Hamilelik

Hamile Giyimi: Hamile Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Hamile modası ve hamilelik sırasında en uygun kıyafetlerin nasıl seçileceğini bilmek için rehber.

MODULO_OSTETRICHE

Değişen Vücutlar için Hamile kıyafetleri

Hamileliğin ikinci üç aylık döneminden başlayarak vücudunuz değişir ve karnınız büyümeye başlar: bu dönemde annelerin rahat, pratik ama aynı zamanda da modaya ve kendi tarzına uygun hamile kıyafetlerine yönelmesi gerekir. Böylece hamilelik sırasında anne kendisiyle de ilgilenebilir. Artık mağazalarda anneler için çok sayıda seçenek var.

Önce Konfor ve Kaliteyi Tercih Edin 

İster etek ister pantolon, elbise veya eşofman tercih edin, hamile kıyafetlerinin doğal kumaşlardan yapılması ve en önemlisi rahat olması her zaman önemlidir. Hamilelik sırasında kan akışınız yavaşlar bunun sonucunda bacaklarınızda ödem ve şişme olma olasılığı da artar. Bu da; sıkı kemerler, tokalar ve bağlar gibi daraltıcı kıyafetleri ve aksesuarları kullanmayı bırakarak belden ayarlanabilen gevşek pamuklu veya jarse kıyafetleri tercih etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu dönemde hamile kotları çoğu modern yeni anneler için harika bir çözümdür.

Hamile İç Giyim Önerileri: İç Çamaşırları İçin Pamuk ve Doğal Kumaş 

Özellikle hassas kısımlarla temas, özel dikkat gerektirir. Hamile bir kadının cildi çok hassastır ve tahriş riski altındadır, bu nedenle tahriş ve alerjiyi artırabilecek sentetik iç çamaşırları bu dönemde önerilmez. Bu nedenle anne adayları için üretilen mayolar ve iç çamaşırları; vajinal enfeksiyonları önlemek için her zaman pamuktan yapılır. Aynı durum gecelikler ve pijamalar için de geçerlidir.

Hamileler için Ayakkabı Önerileri: Yüksek Topuklar ve Düz Tabanlı Ayakkabılar için Beklemek En İyisi 

Ayakkabı, kıyafetinizi tamamlamak ve hamilelik sırasında kıyafetlerinizi öne çıkarmak için gereklidir. Bu dikkat gerektiren başka bir seçimdir. Hamilelikte, kadınlar daha gevşek bağlar nedeniyle normalden daha yüksek düşme ve burkulma riski taşırlar. Bu durum, her şeyden önce doğru ayak pozisyonunu önleyerek kramp ve ödeme sebebiyet veren aşırı yüksek ve dar topuklu ayakkabılardan uzak durmayı gerektirir. Doğru numara, orta topuk ve geniş tabana sahip bir ayakkabı, ayağı sıkmaz ve yürümeyi daha stabil hale getirir. Topuk ve baldır için doğru desteği sağlar.

Şimdiden doğum sonrasında kullanabileceğiniz kanguru ve göğüs pompalarına göz atarak bebeğiniz için ön hazırlık yapabilirsiniz.

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı