Mama Sandalyeleri

Bebekler, ilk altı ay sadece anne sütü ya da özel formüllü bebek mamaları ile beslendikten sonra ek gıdaya geçiş süreci başlar. Önemli bir dönüm noktası olan ek gıdaya geçiş için bebeğin dik konumda oturması büyük önem taşır. Bu süreçte mama sandalyesi modelleri, anne babaların en büyük yardımcılarından biri haline gelir. Siz de bebeğinize hem konfor hem de güvenlik sağlayan mama sandalyeleri ile ek gıdaya geçiş sürecini kolaylaştırabilir, işlevsel bir model seçerek uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Mama Sandalyesi Ne Zaman Kullanılır?

Mama sandalyesi, bebeğiniz destekle dik bir şekilde oturabildiğinde kullanılabilir. Bu da yaklaşık olarak bebeğinizin 6. ayını doldurduğu döneme denk gelir. Ek gıdaya geçiş sürecinin olmazsa olmaz ekipmanları arasında mama sandalyeleri, bebeğinizin beslenme saatlerinin güvenle geçmesine yardımcı olur. Bebeğinizin ek gıdaya geçiş sürecinin güvenli geçmesi ve gıdaları özgürce keşfedebilmesi için her öğünde mama sandalyesi kullanımı son derece önemlidir. 

Mama sandalyesi ne zamana kadar kullanılır sorusunun cevabı ise tamamen bebeğinizin gelişimine bağlıdır. Gelişim süreci bebekten bebeğe değişiklik gösterse de mama sandalyesi genellikle 36. aya kadar kullanılabilir. Kısaca toparlamak gerekirse bebeğinizin yemek saatlerinde size eşlik etmesini sağlayan mama sandalyeleri, altı aydan yaklaşık üç yaşa kadar hayatınıza kolaylık katar. Tüm bunları göz önünde bulundurarak ek gıdaya geçişin yaklaşması ile birlikte bebeğiniz için bir mama sandalyesi temin edebilirsiniz. 

Mama Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Bebekler, 6-9 ay arasında desteksiz olarak dik oturmaya başlar. Ancak çok uzun süre dik oturmak onları yorabilir, rahatsız edebilir. Bu nedenle vücudu doğru şekilde destekleyen mama sandalyeleri, ek gıdaya geçiş sürecinde bebeğinize konfor sağlar ve besinlere karşı tutumunu dahi etkileyebilir. 

Mama sandalyesi seçiminde konfor kadar önemli olan bir diğer kriter ise bebeğinizin güvenliğidir. Eğer fazla hareketli bir bebeğiniz varsa seçeceğiniz masalı mama sandalyesi emniyet kemeri gibi güvenliği tamamlayıcı unsurlar barındırmalıdır. Konforlu, güvenli ve işlevsel bir model bulmak istiyorsanız mama sandalyesi seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurları incelemeyi ihmal etmeyin.

Mama Sandalyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru mama sandalyesi seçimi yaptığınızda satın aldığınız ürünü ortalama 3 yıl boyunca kullanabilirsiniz, bu nedenle seçtiğiniz modelin kaliteli ve sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra mama sandalyesi seçiminde dikkat edilmesi gereken özellikle şu şekilde sıralanabilir:

  • İdeal mama sandalyesi, bebeğinizin büyümesine uyum sağlamalı ve yaşla birlikte değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmelidir. Yani mama sandalyesi ayak desteği ve sırt kısmı bebeğinizin artan kilosuna ve uzayan boyuna göre ayarlanabilir olmalıdır. 

  • Mama sandalyesinin sırt kısmının yatırılabilir oluşu da bebeğinizin rahatlığı açısından önem taşır. Bu sayede yemek sonrası dinlenme ya da oyun gibi beslenme dışındaki aktivitelerde de bebeğiniz mama sandalyesinde oturmaya devam edebilir. 

  • Seçeceğiniz mama sandalyesinin güvenli olduğundan ve standartlara uygun üretildiğinden emin olmalısınız. Bebeğiniz zaman içinde mama sandalyesinde ayağa kalkmaya çalışacağından mama sandalyesi emniyet kemeri, bebeğinizin güvenliği açısından büyük önem taşır. 

  • Kompakt, kolayca katlanan ve kapalı durumdayken fazla yer kaplamayan bir mama sandalyesi size ev içinde büyük kolaylık sağlar. Bu tarz bir mama sandalyesini ihtiyaç duyduğunuzda seyahatlerde ya da başka bir eve misafirliğe gittiğinizde kullanabilirsiniz.

  • Seçeceğiniz mama sandalyesinin portatif özellik taşıması kolay kullanım açısından önemlidir. Özellikle tekerlekli mama sandalyesi modelleri ev içinde rahatlıkla taşınabilir, böylece bebeğinizin öğünlerini ister mutfakta ister evin başka bir odasında sunabilirsiniz. 

  • Mama sandalyesinin yüksekliğinin ayarlanabilir oluşu da önemli bir kriterdir. Yüksekliği ayarlanabilen mama sandalyesi modellerini, her masaya uyum sağlar. Bu sayede yemek saatlerinde tüm aile bir arada oturabilir, bebeğinizin sosyalleşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

  • Mama sandalyesi seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterlerden bir diğeri, modelin kolay temizlenebilir olmasıdır. Çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir tepsi, silinerek kolayca temizlenebilen oturma kısımları anne babaların hayatını kolaylaştırır.

  • Mama sandalyesinin oturma kısmında kullanılan tekstil ürünü terletmez özellikte olmalıdır. Bebeklerin cilt yapısı göz önünde bulundurularak tasarlanmış nefes alabilen ürünleri tercih etmek bebeğinizin cilt sağlığını korumanıza yardımcı olur.

  • Mama sandalyesinde bebeğinizin beslenme saatleri dışında keyifle vakit geçireceği aksesuarlar yer alması da tercih sebebi olabilir.

İşlevsel Mama Sandalyesi Modelleri

Mama sandalyelerinin de diğer bebek ürünlerinde olduğu gibi birçok modeli bulunur. İhtiyacınıza yönelik ürünü bulmak ve satın almak için ürün özelliklerini detaylıca incelemeyi ihmal etmeyiniz. Mama sandalyesi modelleri arasında yastıklı, yastıksız, tekerlekli, tekerleksiz, oyuncaklı gibi pek çok farklı seçenek mevcuttur. Siz de ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak en doğru mama sandalyesi modelini satın alabilirsiniz. 

İşlevsel özelliklerle donatılan bir mama sandalyesi seçerek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin Chicco’nun basit adımlarla mama sandalyesine dönüşebilen Baby Hug 4in1 - Mama Sandalyesi Tepsisi ve Kılıf Kiti ile hem ana kucağı hem de mama sandalyesi olarak kullanılabilen bir modele sahip olabilirsiniz. Kolay kullanılan bu model sayesinde 36. aya kadar bebeğiniz için dilediğiniz konforu elde edebilirsiniz. Hayalinizdeki mama sandalyesi Chicco ile hemen kapınızda!

Hayatı Kolaylaştıran Chicco Polly Mama Sandalyesi

Chicco bebek yemek masası modellerinin en önemli diğer bir özelliği ise benzersiz genişliği ayarlanabilir sırtlık kısmıdır. Örneğin; Chicco Polly 2 Mama Sandalyesi, dünyada ilk kez bebekler için genişliği ayarlanabilir sırtlık özelliği sunar. Bu sayede bebeğinizin yaşı, boyu, kilosu ne olursa olsun, mama sandalyesinde rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Chicco mama sandalyesi emniyet kemeri sayesinde güvenli bir tercih yaptığınızdan emin olabilirsiniz. 

Chicco portatif mama sandalyesi katlanabilir modüler yapılarıyla yer kaplamaz ve kullanım açısından size büyük bir rahatlık sunar. Açılıp kapanabilen yapısıyla evinizde ya da aracınızda yer kaplamadığı gibi tekerlekli yapısıyla ev içerisinde rahatlıkla odadan odaya taşınabilir. Chicco Polly mama sandalyesinin oturma kısmı farklı açılarda yatırılabilir. Bu sayede mama sandalyenizden aktivite ve dinlenme saatlerinde de faydalanabilirsiniz. Yüksekliği ayarlanabilir modeli, her tür masanın yanında kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Chicco Polly modellerinin oturma kısmı ve tepsileri kolayca temizlenebilir olduğundan size hijyen hususunda da avantaj sağlar. 

Mama Sandalyesi Fiyatları

Chicco mama sandalyesi fiyatları, içerdiği çeşitlilik sayesinde birbirinden farklı bütçeler için uygun seçenekler sunmayı başarır. Chicco ile siz de ideal mama sandalyesi modeline ideal fiyatlar üzerinden kolay biçimde sahip olabilirsiniz. Mama sandalyesi tavsiye ya da mama sandalyesi önerisi için Chicco mağazalarımızı ziyaret edebilir, bütçenize ve ihtiyacınıza yönelik mama sandalyesi modellerini yakından inceleyebilirsiniz. 

Mama sandalyesinin yanı sıra bebeğinizin beslenmesinde bir diğer önemli yardımcı olan biberonlar ile bebeğinizin beslenme sürecine katkıda bulunabilirsiniz. Chicco, ihtiyacınıza yönelik cam biberon, yenidoğan biberon yahut antikolik biberon modelleri ile farklı ihtiyaçlara yönelik seçenekler sunar. Siz de güvenli materyallerden üretilen Chicco biberonları ve ek gıdaya geçiş sürecinde size yardımcı olabilecek tabak-çatal-bıçak, suluk-bardak, mama saklama kapları gibi diğer beslenme ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

Beğendiğiniz mama sandalyesi modelini hemen satın alın, Chicco bebek mama sandalyesi modelleri ile bebeğinizin beslenme saatlerine keyif, hayatınıza kolaylık katın!  

 

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı