Emzirme veya Biberonla Besleme

Bebeklere İsim Nasıl Konulur?

MODULO_OSTETRICHE

Onun İçin Doğru Olan İsme Karar Verin

Bebeklere isim koymak, ebeveynler için paylaşılacak en iyi anlardan biridir. Nasıl olacak? Kime benzeyecek? Kimi örnek alacak? Bunlar, ona en uygun ismi hayal ederken, kişisel zevkinize, aile geleneğine veya köklerinize göre isim seçmenize yardımcı olacak olan sorulardır. İşte bebeğinize ne isim vereceğinizi seçmenize yardımcı olacak bazı ilkeler.

Anlamına Göre Seçim Yapın

Güçlü ve kuvvetli”, “güçlü ve yiğit”, “cömert”: Batu, Efe, Yiğit gibi birçok klasik ismin kesin bir anlamı vardır. Ayrıca yöneticileri, imparatorları veya dini figürleri hatırlatan isimler de vardır. Size ilham vermek için internette birçok bebek isim listesi olduğunu da unutmayın.

Değişik Bebek İsimleri mi Arıyorsunuz?

Sıradışı isimler aramakta yanlış bir şey yoktur. Daha az yaygın olanı seçmek çocuğun öne çıkmasını ve özel olduğunu hissetmesini sağlar. Bunların içinde çok özel olanlar olduğu gerçeğinden bahsetmiyoruz bile. Orijinal isim seçmek biraz dikkat gerektirir. Alışılmadık bir isim seçimi, onunla dalga geçebilecek diğer çocukların kapısını açabilir veya gerçek kişiliğini yansıtmayabilir.

İsimlerin Kısaltmalarını Düşünün 

Bebekler için harika ve çarpıcı isimler var. İster klasik ister sıradışı olsun, doğru olan ismi seçmek her zaman biraz dikkat ve biraz düşünmeyi gerektirir. Her şeyden önce, isim soyadı ile uyumlu mu? Bir bütün olarak kulağa nasıl geliyor? Sonra bir de uzunluk problemi vardır. İsim çok uzunsa, kesinlikle kısaltması kullanılır. Bu nedenle isim konusunu önceden düşünmek en iyisidir.

 

Benzer Konular

TESLİMAT SÜRELERİ
3-5 iş günü içinde teslimat
Chicco Güvencesiyle Teslimat
700 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Müşteri Memnuniyeti
Online ve Mağazada Baby Kart Puan Kullanım İmkanı